Home and Deposite Box

12 موردی که پیشنهاد میشود در گاوصندوق نگهداری کنید و نه در بانک

بسیاری از مردم بر این باورند که امن ترین مکان برای نگهداری اقلام با ارزش، صندوق امانات بانکی است. به هر حال، بانک ها دارای بهترین سیستم های امنیتی و هشدار 24 ساعته هستند.

اما محتویات صندوق امانات به ندرت بیمه می شود، در حالی که اقلام موجود در خانه شما معمولاً تحت پوشش بیمه نامه شما قرار می گیرد.

همچنین، فکر نکنید که پول نقد شما در صندوق امانات تحت پوشش بیمه است. بیمه فقط سپرده های حسابهای بانک ها را بیمه می کند، اما محتویات صندوق های امانات آنها را بیمه نمی کند.

 

صندوق امانات

 

در نهایت، نگهداری نسخه های اصلی اسنادی که نیاز به دسترسی فوری به آنها دارید مانند گذرنامه، وصیت نامه ها و یا کلیدهای اضافی و غیره در یک صندوق امانات ایده خوبی نمیباشد. صندوق های امانات بانکی فقط در ساعات کار شعب قابل دسترسی هستند.

 

به همین دلایل بهتر است یک گاوصندوق نسوز برای خانه خود خریداری کنید. در ادامه پیشنهاداتی برای اینکه جه چیزهایی در آن نگهداری کنید ارائه خواهد شد :

صندوق هتلی و امانات

 1. بیمه نامه های املاک و اطلاعات تماس نماینده بیمه. در صورتی که خانه شما آسیب ببیند و بدانید چگونه باید شکایت کنید ، فوراً به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.
 2. گذرنامه و اصل شناسنامه که می توانند برای جایگزینی دردسرساز باشند و برای تعیین هویت هنگام سفر بخصوص با کودکان مفید خواهند بود.
 3. لیستی از پزشکان خانواده، داروهای تجویزی و اطلاعات تماس برای همه داروخانه هایی که مراجعه می کنید. ممکن است برای دریافت منابع جدید دارویی که به طور منظم استفاده می کنید، به این موارد نیاز داشته باشید.
 4. سی دی یا هارد اکسترنال حاوی کپی دیجیتالی از تمام عکس های خانوادگی. ایده خوبی خواهد بود که همه عکسهای قدیمی خانواده را اسکن کرده و یک نسخه دیجیتالی از آنها را نیز نگهداری کنید. خاطرات خانوادگی شما در عکس ها غیرقابل جایگزین هستند.
 5. کلیدهای صندوق امانات. اگر اشیاء قیمتی را در صندوق امانات بانکی ذخیره می کنید، مطمئن شوید که کلیدهای آن را در مکانی امن نگهداری می کنید.
 6. مدارک مهم مربوط به سرمایه گذاری ها، برنامه های بازنشستگی، حساب های بانکی و اطلاعات تماس مربوطه. همچنین ممکن است بخواهید مقداری پول نقد برای مواقع ضروری در دسترس داشته باشید.
 7. اطلاعات مربوط به بدهی های معوق، سررسیدها و اطلاعات تماس. در صورت از دست دادن محل سکونت بخاطر آتش سوزی، مهم است که امور مالی خود را کنترل کرده و از اعتبار خود محافظت کنید.
 8. کارت های اصلی تامین اجتماعی. جایگزینی این موارد زمان بر است و ممکن است برای تعیین صلاحیتِ استفاده از مزایای آن مورد نیاز باشد.
 9. کپی از اسناد حقوقی مهم شما، از جمله وکالتنامه، وصیتنامه ها و نمایندگان خدمات اجتماعی-چه برای خودتان و چه برای هر شخص دیگری که به عنوان وکیل یا جانشین خدمات احتماعی او تعیین شده اید.
 10. کپی وصیتنامه و کلیه وصیتنامه هایی که در آنها مجری تعیین شده اید. دسترسی به این موارد بسیار مهم است، زیرا صندوق های امانات معمولاً پس از اطلاع از مرگ صاحب صندوق بسته می شوند.
 11. اشیاء قیمتی: جواهرات، سکه، پول نقد و غیره که ممکن است بخواهید هر از گاهی به آنها دسترسی داشته باشید.
 12. کلیدها یدکی و اسناد وسایل نقلیه. این قضیه به شما کمک می کند که بدانید کلیدها و مدارک در موقع لزوم کجا هستند.

در پایان آنچه دقیقاً برای نگهداری در گاوصندوق خود انتخاب می کنید بستگی به شرایط شخصی شما و اندازه و محل گاوصندوق نیز دارد.

صندوق های لاکچری

ترجمه مقاله ای از  Ray Martin در تاریخ 2012 در CBS

تصاویر : آرشیو سدید

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.