سرقت از طلافروشی

سرقت خانوادگی از طلافروشی در جنوب تهران

فرمانده انتظامی شهرستان ری از انهدام باند سرقت خانوادگی طلا و دستگیری یک سارق منزل در جنوب تهران خبر داد.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان با اشاره به دو مورد از ماموریت‌های فرماندهی انتظامی شهرستان ری در روزهای اخیر گفت: اعلام خبر وقوع یک فقره سرقت از طلافروشی به ارزش دو میلیارد ریال به پلیس سبب شد تا بررسی موضوع سریعاً در دستور کار تیم عملیات کلانتری ۱۳۱ شهرری قرار بگیرد و در جریان آن مأموران موفق شدند که با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه یک زن و شوهر را به همراه یک زن دیگر به عنوان عاملان این سرقت شناسایی کنند.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس از اخذ مجوز قضایی این افراد را طی عملیاتی غافلگیرانه در یکی از محله‌های جنوب تهران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند، گفت:‌ در جریان بازجویی‌های انجام شده این افراد به جرم خود اعتراف کردند، همچنین مشخص شد که سه سارق عضو یک خانواده بوده و با همدستی یکدیگر دست به این سرقت زده‌اند.

سرقت از طلافروشی

 

سارق منزل با سابقه هفت فقره سرقت دستگیر شد!

جلیلیان با اشاره به دستگیری یک سارق منزل نیز اظهار کرد: وقوع چند فقره سرقت منزل در محدوده شهرری سبب شد تا این موضوع به صورت ویژه در دستورکار مأموران دایره تجسس کلانتری شهرری قرار گیرد.
وی ادامه داد: ماموران با حضور در صحنه‌های سرقت و انجام کارهای تخصصی و بازبینی دوربین‌های مداربسته فرد سارق را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی وی را در یک عملیات منسجم در مخفیگاهش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
جلیلیان با اشاره به اظهارات متهم پس از دستگیری گفت:‌ این متهم که ۳۰ سال سن دارد، در بازجویی‌های اولیه هرگونه سرقت را انکار می‌کرد اما پس ازمواجهه شدن با ادله و مستندات محکم پلیس به هفت فقره سرقت لوازم منزل در محله‌های نبرد، دولت آباد و شهرری اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان ری اظهارکرد: پس از شناسایی مالباختگان، دعوت آن‌ها به کلانتری و تکمیل پرونده، متهم به دادسرا منتقل شد. تحقیقات همچنان برای شناسایی دیگر مالباختگان پرونده ادامه دارد.

منبع: خبرآنلاین

این روزها وقوع حوادث ناگواری چون سرقت، یک زنگ هشدار به حساب می‌آید!
به همین دلیل همواره به طلافروشان و جواهرفروشان توصیه می‌گردد که از روش‌های زیر به جهت افزایش امنیت و اطمینان و پیشگیری از وقوع چنین حوادثی، در محل کار خود استفاده نمایند.

سرقت ۸ میلیارد طلا و دلار زن تاجر تهرانی از فریزر و بالش در منزل!

 

پس از حادثه سرقت از بانک ملی شعبه دانشگاه، اینبار ترس از نگهداری اموال در صندوق امانات بانک‌ها فاجعه آمیز شد!

به گزارش همشهری، از روزی که خبر سرقت از بانک ملی و خالی کردن ده‌ها صندوق امانات بانک آشکار شد، ترس و نگرانی بسیاری را در بین استفاده کنندگان و متقاضیان صندوق امانات، ایجاد کرد.

از همین رو، زنی تاجر که تصمیم به خالی کردن اموالش از صندوق امانات بانک و نگهداری آن‌ها در منزل می‌گیرد، قربانی سارقان می‌شود!

بعد از ماجرای دستبرد به صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی، زنی جوان که صندوقی را در یکی از بانک‌های پایتخت اجاره کرده بود، تصمیم گرفت اموالش را از صندوق بردارد و در خانه خود مخفی کند. اما گمان نمی‌کرد که دزدان آشنا به خانه‌اش دستبرد بزنند.

 

سرقت از منزل

زن  جوان می‌گوید: حدود 2 سال پیش صندوقی را در یکی از بانک‌های تهران اجاره کردم و تمامی اموال ارزشمند خود را در آن نگهداری می‌کردم. بعد از خبر دستبرد به صندوق امانات بانک ملی وحشت به جانم افتاد. مدام نگران این بودم که مبادا سرمایه‌ام از دستم برود. حدود ۸میلیارد تومان ارزش طلا، جواهرات، دلار، درهم و سکه‌هایم بود.

به همین دلیل، تصمیم به برداشتن اموالم از صندوق امانات بانک گرفتم. وقتی به خانه بازگشتم، بخشی از طلا و جواهراتم را داخل فریزر و کنار گوشت‌های یخ‌زده جاسازی کردم و بخش دیگر را داخل بالش‌ها قرار دادم و در کمد گذاشتم.

 

نگهداری طلا در فریزر

آخر هفته به سفر رفتم و پس از بازگشت دیدم که دزدان به خانه‌ام دستبرد زده و تمامی طلاهایم را سرقت کرده بودند.

وی خاطر نشان کرد که در  یک مهمانی خانوادگی، یکی از بستگان از من پرسید که طلاها را درکجا نگهداری می‌کنی؟ و من گفتم: داخل فریزر، ‌یخچال و کمد. خبر نداشتم که در همان مهمانی نقشه دستبرد به خانه‌ام و سرقت طلاهایم را کشیده است.

خوشبختانه پلیس پس از انجام تحقیقات، موفق به بازداشت سارق شدند و در مخفیگاه وی بخشی از اموال مسروقه را کشف کردند.

هم‌چنین او وقتی شواهد را علیه خود دید، به سرقت اعتراف کرد.

اما اگر این زن جوان طلا، جواهرات و پول‌های خود را در مکان ایمن‌تری مانند گاوصندوق خانگی نگهداری می‌کرد، احتمال وقوع چنین حادثه‌ای از بین می‌رفت!!

توصیه می‌شود برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی و هم‌چنین ترس از سرقت از صندوق امانات بانک، به فکر تهیه یک گاوصندوق خانگی برای خود باشید و خیال خود را راحت کنید. صندوق‌های خانگی از آنجایی که با هدف استفاده‌های شخصی در منزل طراحی شده‌اند، در انواعی از سایز‌های کوچک و بزرگ تولید و به پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی مجهز شده‌اند.

منبع خبر: همشهری آنلاین

 

سرقت از بانک

سرقت از بانک ملی؛ خالی کردن ده‌ها صندوق امانات

 

سارقان، بانک ملی شعبه ممتاز را مورد سرقت قرار دادند و خسارت هنگفتی را به بانک وارد نموده‌اند!

براساس اخبار منتشر شده، در تعطیلات اخیر خرداد ماه، تعدادی از سارقان به ساختمان مجاور شعبه ممتاز بانک ملی واقع در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران، وارد شده و درب تعداد زیادی صندوق امانات را باز نموده و اموال داخل صندوق‌ها را به سرقت بردند. به‌علاوه خساراتی را به تجهیزات بانک وارد نمودند.

سارقان دستگاه ضبط تصاویر را هم با خود به سرقت بردند!

از این رو، متاسفانه آمار و اطلاعات دقیقی از اینکه تعداد سارقان چند نفر بوده و یا اینکه از چه طریقی توانسته‌اند به سامانه بانک نفوذ کنند، وجود ندارد.

هم‌چنین بانک ملی طی اعلامیه‌ای اعلام کرده است که پرونده این سرقت در اداره 17 پلیس آگاهی در درست بررسی و پیگیری است و هنوز حجم، عدد و رقم اموال سرقت شده مشخص نمی‌باشد.

اما در اینجا این سوال پیش خواهد آمد که سارقان چگونه به این راحتی درب صندوق امانات را باز کرده‌اند؟؟

مگر صندوق‌ها به قفل‌های پیشرفته مکانیکی یا دیجیتالی مجهز نبوده‌اند؟

در ادامه مشکلات و نقاط ضعف موجود در این صندوق‌ها که عملیات سرقت را برای سارقان سهل نموده است، بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

عوامل دخیل در حادثه 

 • خطای سامانه هشدار بانک

بر اساس اعلام منابع آگاه، سیستم هشدار بانک که باید هم به موبایل رئیس بانک و هم به سامانه پلیس متصل باشد، فقط به موبایل رئیس بانک متصل بوده است و این سرقت به موبایل رئیس بانک پیامک شده است.

اما بدلیل اینکه در گذشته این سامانه، هشدار اشتباهی ارسال نموده است، رئیس بانک به این پیامک توجهی نکرده و تصور کرده است مانند دفعات قبلی پیامک به اشتباه ارسال شده است.

 

 • ضعف اتاق خزانه

جهت نگهداری صندوق‌های امانات می‌بایست محل خزانه تماماً از بتن مسلح ساخته شده باشد تا امکان تخریب دیوار با ابزار ابتدایی غیرممکن باشد.

 

 • ضعف خود صندوق امانات

تصور ما همواره بر آن بوده است که صندوق امانات بانک‌ها دارای امنیت بالایی هستند! اما از همین سرقت جنجالی و بازکردن درب ده‌ها صندوق امانات بانک ملی، می‌توان متوجه شد که همیشه هم این حرف درست نیست.

 

در بسیاری از مواقع صندوق امانات هم، ایمن نیستند!!!

عدم استفاده از تکنولوژی‌ها و استانداردهای ضدسرقت روز دنیا در طراحی و تولید صندوق‌های امانات، پیشرفته‌ نبودن قفل‌های دیجیتالی و مکانیکی صندوق‌ها، استفاده از لولای خارجی و غیرمخفی که برش لولا از کنار درب صندوق را ممکن می‌سازد و … باعث وقوع چنین حوادثی خواهد شد.

پس در چه صورت می‌توان گفت که صندوق‌های امانات، از امنیت بالایی برخوردار هستند؟؟؟

امنیت صندوق‌های امانات به ویژگی‌ها، امکانات و تکنولوژی‌های مورداستفاده در ساخت آن‌ها برمی‌گردد.

برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی، صندوق امانات حتما باید به یکی از بروزترین و پیشرفته‌ترین قفل‌های دیجیتالی و یا مکانیکی مجهز شده باشد. بلوک‌های داخل صندوق‌ها به گونه‌ای طراحی و ساخته شده باشند که امکان دسترسی سارق و تخریب لولا را از بین ببرند.

به‌علاوه استفاده از صندوق امانات الکترونیکی، تا حد زیادی امکان سرقت را از بین خواهد برد. چرا که قفل‌های الکترونیکی این صندوق‌ها، همراه با نصب بردهای مربوطه و سیم کشی، به سیستم شبکه کامپیوتری بانک متصل می‌شوند. از همین رو، هر درب پس از واردکردن کد و اثر انگشت مشتری شناسایی شده و توسط کلید نزد مشتری بازگشایی صورت می‌گیرد.

هم‌چنین این صندوق‌ها امکان کنترل تردد، تشخیص صندوقچه‌های پر و خالی، ارسال پیامک به مشتری و گزارش‌گیری را دارا می‌باشند. در اینصورت می‌توان گفت که بانک از صندوق امانات ایمنی استفاده می‌کند.

 

اما توصیه دیگر ما به شما اینست که برای آسودگی خاطر و اطمینان بیشتر، اموال باارزش خود را به جای صندوق‌ امانات بانک، در گاوصندوق شخصی خود نگهداری کنید.

همان‌طور که می‌دانید که صندوق‌های امانات برخلاف مزایایی که دارند، دارای معایب بسیاری هستند که ترجیح بر استفاده از گاوصندوق‌های شخصی و خانگی ضدسرقت و نسوز می‌باشد.

 

سرقت صندوق امانات

 

اجاره صندوق‌های امانات در مقایسه با داشتن گاوصندوق خانگی

 • محتویات صندوق امانات به ندرت بیمه می‌شوند و در صورت بیمه شدن هم دارای سقف و محدودیت‌های بسیاری هستند.
 • همچنین، فکر نکنید که تمام محتویات شما در صندوق امانات تحت پوشش بیمه است. و در صورت بروز حادثه ابهامات و عدم شفافیت در پرداخت خسارت وجود دارد.
 • نگهداری نسخه‌های اصلی اسنادی که نیاز به دسترسی فوری به آن‌ها دارید مانند گذرنامه، وصیت نامه‌ها و یا کلیدهای اضافی و غیره در یک صندوق امانات ایده خوبی نمی‌باشد. صندوق‌های امانات بانکی فقط در ساعات کار شعب و در روزهای غیرتعطیل قابل دسترسی هستند.
 • در صورت فوت و یا ورشکستگی صاحب صندوق، صندوق امانات تا روشن شدن موضوع پلمپ می‌شود.

وقوع چنین حوادث ناگواری باعث می‌شود که بیشتر به فکر تهیه گاوصندوق برای منزل و یا محل کار خود باشیم. پس بهتر است پیش از وقوع حوادث ناگوار، به فکر امنیت اموال و اسناد باارزش خود باشیم!

 

ویژگی‌های تاثیرگذار در قیمت گاوصندوق

امروزه انتخاب یک گاوصندوق خوب، جزء یک تصمیم برپایه آگاهی از جزئیات گاوصندوق است. چراکه بازاری که این روز‌ها با آن مواجه هستیم، بسیار متنوع‌تر و پر زرق و برق‌تر از دیروز شده است. همینطور از طرفی، نداشتن آگاهی کافی و عدم شناخت از ویژگی‌های محصولات ایمنی، از جمله گاوصندوق‌های خانگی، اداری، هتلی و … باعث سخت‌تر شدن تصمیم و گاه منجر به انتخاب اشتباه خواهد شد.

وقتی صحبت از ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب می‌شود، اولین نکته‌ای که به ذهن هر فردی می‌رسد، ضدسرقت بودن آن است.

اما آیا می‌دانید برای اینکه یک گاوصندوق، ضدسرقت باشد چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ آیا فقط ضدسرقت بودن گاوصندوق برای حفظ و نگهداری اموال ما کفایت می‌کند؟

ما در این مقاله قصد داریم به سوالاتی هم‌چون:

 • ویژگی‌های اساسی یک گاوصندوق ایمن چیست؟
 • در هنگام خرید یک گاوصندوق خوب، چه مواردی را باید مورد توجه قرار داد؟
 • منظور از گاوصندوق‌های ضدسرقت، گاوصندوق‌های ضدحریق و … چیست؟

 

اگر شما هم چنین سوالاتی را در سر دارید پس حتماً با ما همراه باشید.

خرید یک گاوصندوق خوب و باکیفیت از جمله مواردی است که نیاز به آشنایی و دانستن نکات و الزاماتی دارد که ما در این مقاله به نقد و بررسی تمامی ابعاد و جنبه‌های متفاوت آن خواهیم پرداخت.

 

راهنمای خرید گاوصندوق خوب

اولین نکته‌ای که در هنگام خرید گاوصندوق باید مدنظر داشته باشید، هدف شما از خرید گاوصندوق می‌باشد. شما ابتدا باید مشخص کنید که گاوصندوق موردنظر را برای چه مکانی و برای حفظ و نگهداری چه وسایلی خریداری می‌نمائید.

اگر به جهت حفظ و نگهداری پول، اسناد و اشیاء باارزش خود در خانه، به دنبال انتخاب گاوصندوق هستید، باید به سراغ گاوصندوق‌های خانگی رفته و با توجه به مکان موردنظر، گاوصندوق خود را در ابعاد و اندازه مناسب انتخاب نمائید.

 

انواع گاوصندوق دیجیتالی سدید

 

شرکت فناوران ایمن گستر سدید تولید کننده بهترین گاوصندوق‌های خانگی در ابعاد و اندازه‌های متفاوت.

 

اما اگر به دنبال یک گاوصندوق ایمن برای محل کار خود از جمله مغازه، شرکت، کارگاه، کارخانه و … هستید، ما به شما گاوصندوق‌های تجاری را پیشنهاد می‌دهیم که برای انواع مشاغل از جواهرفروشی تا کسب و کار‌های کوچک و هتل‌ها نیز درنظر گرفته شده است.

هم‌چنین برای اطلاع از جدیدترین و بروزترین مدل گاوصندوق موجود در بازار با نام “گاوصندوق خودرو” که تنها توسط شرکت صنعتی فناوران ایمن گستر سدید طراحی و تولید شده و گواهی ثبت اختراع نیز دریافت نموده است، به بخش “صندوق خودرو” مراجعه نمائید

اما نکته‌‌ای که در تمامی انواع گاوصندوق‌های ذکر شده فوق، قابل بحث است، ویژگی‌های اساسی یک گاوصندوق خوب و ایمن است که در ادامه به ذکر این موارد خواهیم پرداخت.

 

ویژگی‌های اساسی یک گاوصندوق خوب عبارتند از:

 • ضدسرقت بودن گاوصندوق
 • ضدحریق و نسوز بودن
 • قابلیت نصب جهت جلوگیری از جابجا شدن صندوق
 • تزئینات داخلی

 

 • ضدسرقت بودن صندوق

حتما شما هم در بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌ها مشاهده کرده‌اید یا ممکن است برای خود شما هم اتفاق افتاده باشد، که سارقان در عرض چند ثانیه درب گاوصندوق را باز کرده و اشیاء داخل آن را سرقت کنند.

تخریب قفل گاوصندوق، بازکردن درب آن بوسیله دیلم و ابزارهای دیگر از جمله آشناترین روش‌های سرقتی است که تا به حال دیده و یا شنیده‌ایم. اما آیا آن افراد از صندوق‌ها و گاوصندوق‌های ایمن و مطمئن استفاده نمی‌کرده‌اند؟

بسیاری از آن افراد از گاوصندوق برای نگهداری اشیاء و مدارک باارزش خود استفاده می‌کرده‌اند. اما باز هم با چنین حوادثی موجه شده‌اند و به راحتی سارق با بازکردن درب آن، تمامی پول و مدارک داخل صندوق را به سرقت برده است.

گاوصندوق ضدسرقت

 

گاوصندوق ضدسرقت

 

پس کدام صندوق ضدسرقت، واقعا از دستبرد سارقین در امان هستند؟

 

برای داشتن یک گاوصندوق ضدسرقت واقعی باید به مواردی از جمله سیستم و تکنولوژی قفل مورداستفاده در صندوق و نحوه قرارگیری لولای درب صندوق توجه ویژه‌ای داشته باشید.

 

در گاوصندوق‌های ضدسرقت سدید از حرفه‌ای‌ترین سیستم قفل ضدسرقت در داخل درب صندوق استفاده شده است. باتوجه به کاربرد گاوصندوق‌ها، انواع قفل‌های رمز دیجیتالی و رمز مکانیکی همراه با یک عدد قفل کلیدی در آن‌ها تعبیه شده است و شما می‌توانید هر نوع رمز پیچیده‌ای را برای گاوصندوق دیجیتالی خود درنظر بگیرید.

علاوه‌بر قفل‌های دیجیتالی و رمزدار استفاده شده در گاوصندوق‌های سدید، لولای درب صندوق به صورت مخفی و در داخل خود صندوق تعبیه شده است که امکان هرگونه دسترسی به لولا و یا برش لولا را از بین خواهد برد.

 

 • ضدحریق و نسوز بودن

این روزها بلایای طبیعی و ناگواری هم‌چون آتش سوزی همواره در کمین ما هستند!

کم نشنیده‌ایم با توجه به اینکه بسیاری از افراد، اشیاء و مدارک خود را در داخل گاوصندوق محافظت می‌کرده‌اند، اما باز هم آتش سوزی باعث سوختن خود گاوصندوق و از بین رفتن اسناد و مدارک داخل آن شده است!

پس با این وجود، اسناد و اشیاء باارزش خود را در چه مکانی نگهداری کنیم؟

ما به شما استفاده از گاوصندوق‌های ضدحریق و نسوز را پیشنهاد می‌دهیم که در برابر آتش سوزی هم مقاوم هستند و دیگر نگران سوختن و یا سیاه شدن مدارک خود نباشید.

 

گاوصندوق ضدحریق و نسوز

نسوز و ضدحریق بودن گاوصندوق

 

متاسفانه امروزه باتوجه به افزایش قیمت‌های مواد اولیه، بسیاری از تولیدکنندگان محصولات ایمنی، برای ضدحریق و نسوز کردن گاوصندوق در داخل بدنه آن، از بتون استفاده می‌کنند. استفاده از بتون در بدنه صندوق، ایمنی کاملی از اسناد و اشیاء شما در برابر حوادث ناگواری از جمله آتش سوزی فراهم نمی‌آورد. چرا که بتون تحمل حرارت چندانی ندارد و باعث انتقال حرارت از اطراف بدنه و درب صندوق به داخل می‌شود و باعث سیاه شدن اسناد شما خواهد شد.

 

شرکت سدید به منظور ضدحریق کردن گاوصندوق‌، بجای بتون از پشم سنگ در بین تمامی بدنه دوجداره آن استفاده می‌کند که تحمل حرارت تا دمای 700 درجه سانتی گراد را خواهد داشت.

هم‌چنین استفاده از نوار دودبند در دور تا دور درب صندوق، از سیاه شدن اسناد و مدارک شما محافظت و از ورود دود به داخل آن جلوگیری می‌کند. این نوار دودبند مانند یک عایق عمل می‌کند و بر اثر گرم شدن صندوق، منبسط شده، قطر آن افزایش می‌یابد. نوار دودبند، فضاهای خالی دور درب را پر کرده و باعث عدم انتقال حرارت از طریق درزهای درب خواهد شد.

وجود چنین ویژگی‌هایی، باعث متمایز ساختن گاوصندوق‌های ضدسرقت و نسوز سدید از دیگر گاوصندوق‌های موجود شده است.

 

 • قابلیت نصب جهت جلوگیری از جابجا شدن صندوق

با تمامی این ویژگی‌ها و راه‌حل‌هایی که تا به حال گفتیم، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که اگر سارق درصورت عدم توانایی در بازکردن درب صندوق، به فکر حمل کردن خود صندوق یا گاوصندوق باشد، آنگاه باید چه کرد؟

نگران نباشید!

سدید برای این مشکل و سوال شما هم راهکار حرفه‌ای و متفاوتی را درنظر گرفته است.

گاوصندوق غیرقابل حمل

 

گاوصندوق غیرقابل حمل

 

گاوصندوق‌های سدید توسط پیچ‌های مخصوصی، رول بولت از کف به زمین و در برخی از مدل‌ها نیز از پشت نیز به دیوار متصل می‌شوند و امکان به سرقت رفتن صندوق و هرگونه جابجایی را از بین می‌برند. پس دیگر نگران به سرقت رفتن و بلایای طبیعی هم‌چون زلزله نباشید. گاوصندوق‌های خانگی و اداری سدید مجهز به سیستم ضدسرقت و با قابلیت نصب از کف به زمین می‌باشند.

پس دیگر چه می‌خواهید؟؟؟

سدید پیش از خود شما به فکر شما بوده است و برای تمامی نگرانی‌ها و دغدغه‌های شما، راه‌حلی سنجیده است.

هنوز ویژگی‌های منحصر به فرد گاوصندوق‌های سدید به پایان نرسیده است. با ما همراه باشید.

 

 • تزئینات داخلی

سدید علاوه‌بر کیفیت و اصالت محصولات خود، به زیبایی و شکیل بودن گاوصندوق‌ هم اهمیت ویژه‌ای می‌پردازد. بدین منظور نه تنها گاوصندوق‌های سدید به روش کوره‌ای الکترواستاتیک رنگ آمیزی شده‌اند، بلکه به تریم بندی و تزئینات لاکچری محصولات خود نیز پرداخته است. تمامی انواع گاوصندوق‌های‌ خانگی، اداری، هتلی و … سدید، این ویژگی‌ها را دارا هستند. پس با انتخاب هر یک از محصولات سدید، علاوه بر خرید یک گاوصندوق باکیفیت و مناسب، شما دارای یک صندوق لوکس و زیبا هم خواهید شد.

تمامی محصولات سدید:

 • با چرم مصنوعی تزئین شده‌اند
 • از طبقات متحرک MDF برای تقسیم بندی فضای داخل صندوق استفاده شده
 • تمامی زبانه های صندوق آبکاری شده‌اند
 • از ورق‌های مولتی استایل برای تزئینات داخلی صندوق‌ها استفاده شده
 • و هم‌چنین به منظور وجود نور کافی در داخل صندوق و راحتی استفاده شما از صندوقچه مخفی داخل صندوق‌های لاکچری از روشنایی استفاده شده است.

تزئینات داخلی

صندوقچه مخفی و تزئینات داخلی صندوق

سدید، نوآوری در تولید گاوصندوق

شرکت فناوران ایمن گستر سدید به عنوان یکی از بهترین برندهای گاوصندوق، سال‌هاست که در زمینه طراحی و تولید محصولات ایمنی فعالیت می‌کند. محصولات ایمنی سدید تنوع بسیاری دارد. تولیدات سدید شامل انواع گاوصندوق‌های ضدسرقت و نسوز، کمدهای بایگانی نسوز، فایل‌های دوکشو و چهارکشو نسوز، صندوق‌های امانات بانکی و صندوق‌های هتلی می باشد.

سدید به جهت طراحی و تولید یک گاوصندوق خوب همراه با تمام ویژگی‌هایی که در این مقاله به آن اشاره شد، همواره از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه و پیشرفته‌ترین ماشین آلات قطعات سازی استفاده نموده است.

 

به همین دلیل است که می‌گوییم با انتخاب گاوصندوق‌های سدید، تمامی ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب را در یک محصول دریافت می‌نمائید.

هم‌چنین به پاس از حسن سلیقه شما و استقبال ویژه خریداران و اطمینان خاطر شما، تمامی محصولات سدید دارای یکسال گارانتی هستند.

انواع گاوصندوق

انواع گاوصندوق های امنیتی سدید

چرا گاوصندوق‌های سدید ؟

از زمان‌های نه چندان گذشته تا کنون،  از انواع گاوصندوق ها، به عنوان امن‌ترین مکان برای حفظ و نگهداری پول، اشیاء گران‌بها، اسناد و مدارک مهم استفاده میکردند. البته باتوجه به افزایش تقاضا و گوناگونی دلایل مصرفی، این محصولات ایمنی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه شده‌اند.

امروزه وجود یک گاوصندوق خانگی در منزل و یا یک گاو صندوق اداری در محل کار، از جمله وسایل ضروری و مهم به حساب می‌آید. چرا که داشتن یک جای امن برای حفاظت از اقلام، اسناد و مدارک باارزش شما در برابر آتش‌سوزی و سرقت اهمیت زیادی پیدا کرده است.

انواع گاوصندوق

 

شرکت فناوران ایمن گستر سدید همراه با سال‌ها تجربه و مهارت در زمینه تولید گاوصندوق و با بکارگیری مجرب‌ترین و حرفه‌ای‌ترین مهندسین و هم‌چنین بااستفاده از باکیفیت‌ترین مواد اولیه و پیشرفته‌ترین ماشین آلات قطعات‌سازی، اقدام به طراحی و تولید محصولات ایمنی نموده است.

 

تمامی صندوق‌ها دارای مجموعه ویژگی‌های یکسانی هستند که اغلب با آن‌ها آشنا هستیم. اما آنچه گاوصندوق‌های سدید را از دیگر برندهای ایرانی ، متمایز می‌سازد و آن را به یک محصول ایرانی خوب و ایمن تبدیل می‌نماید، ویژگی‌های متفاوتی است که به ندرت در دیگر برندهای تولید صندوق های امنیتی مشاهده می‌شود. که در ادامه به معرفی این ویژگی‌های متمایز در لاین طراحی تا تولید صندوق‌های سدید خواهیم پرداخت:

 • ضدسرقت بودن گاوصندوق:

گاوصندوق‌های سدید برای ضدسرقت بودن، مجهز به سیستم قفل ضدسرقت در داخل درب صندوق، انواع قفل‌های رمز دیجیتالی و مکانیکی و لولای مخفی درب در داخل خود صندوق می‌باشند.

 • ضدحریق و نسوز بودن:

برای ضدحریق و نسوز کردن گاوصندوق‌های سدید، از پشم سنگ در میان بدنه دوجداره صندوق و نوار دودبند در دور تا دور درب آن، استفاده شده است.

 • قابلیت نصب جهت جلوگیری از جابجا شدن صندوق:

برای جلوگیری از هرگونه سرقت و جابجایی، گاوصندوق‌های سدید توسط پیچ‌های مخصوصی، رول بولت از کف به زمین و در برخی از مدلها از پشت به دیوار متصل می‌شوند.

 • تزئینات داخلی صندوق:

شرکت سدید برای زیباتر کردن هر چه بیشتر گاوصندوق‌های خود، با استفاده از چرم مصنوعی به تریم‌بندی و تزئینات لاکچری، استفاده از طبقات متحرک MDF برای تقسیم‌بندی داخل صندوق، آبکاری کردن تمامی زبانه‌های صندوق، استفاده از ورق‌های مولتی استایل، استفاده از روشنایی در صندوق‌های لاکچری و رنگ کردن صندوق‌ها به روش کوره‌ای پرداخته است.

 

برای شناخت بیشتر ویژگی‌های گاوصندوق سدید، به بخش “راهنمای خرید گاوصندوق خوب” مراجعه نمائید.

 

با توجه به اهداف و مصارف مختلف افراد، در حفاظت از اسناد و اقلام مهم خود، گاوصندوق‌های سدید در مدل‌ها، طرح‌ها و ابعاد گوناگون و متناسب با نیاز‌های افراد و ارگان ها طراحی و تولید شده‌اند.

در ادامه به معرفی و شرح انواع گاوصندوق‌های سدید خواهیم پرداخت.

انواع گاوصندوق‌های سدید

نیاز روزافزون افراد و مشاغل مختلف، برای داشتن مکان مزوئن و ایمن برای محافظت از اشیاء و اسناد باارزش خود، در منزل، شرکت یا کارگاه خود، مهندسین را وادار به طراحی جدیدترین و پیشرفته‌ترین گاوصندوق‌ها نموده است.

امروزه دیگر مانند گذشته، استفاده از قفل‌های مکانیکی و سنتی در گاوصندوق، روش مطمئنی برای حفاظت از اشیاء داخل آن نیست. بنابراین شما باید علاوه‌‌ بر دقت در انتخاب مناسب‌ترین صندوق با توجه به نیاز خود، در میزان مدرن و پیشرفته‌بودن ابزارها و تکنولوژی‌های مورداستفاده در ساخت آنها، اهمیت ویژه‌ای بدهید.

برند سدید با طراحی و تولید متنوع‌ترین و حرفه‌ای‌ترین محصولات ایمنی، خیال شما را در حفاظت از وسایل و اشیاء مهم خود را در برابر هر گونه سرقت و بلایای طبیعی از جمله زلزله، آتش سوزی و … راحت کرده است. در ادامه به معرفی انواع گاوصندوق سدید خواهیم پرداخت.

 

با انتخاب و خرید یکی از انواع گاوصندوق های برند سدید، دیگر دغدغه و نگرانی امنیت وسایل خود را نداشته باشید.

 

انواع گاوصندوق دیجیتالی سدید

انواع گاوصندوق سدید

حال در ادامه به معرفی و شناخت بیشتر انواع گاوصندوق‌های سدید خواهیم پرداخت.

 • گاو صندوق خانگی یا شخصی

امروزه صندوق‌ خانگی که به آن‌ گاوصندوق‌ شخصی هم گفته می‌شود؛ نه تنها برای حفظ و نگهداری اشیاء شخصی در منزل به کار برده می‌شود، بلکه برای مشاغل و کسب و کار‌های کوچک از جمله شرکت، کارگاه، کارخانه، مغازه و … هم قابل استفاده است. این نوع صندوق‌ها بسیار کاربردی هستند و اگر ایمنی کافی را داشته باشند، برای نگهداری پول، طلا، سکه، اشیاء قیمتی، مدارک شناسایی، اسناد و اوراق مهم شخصی گزینه خوبی هستند.

گاوصندوق‌های مناسب برای منزل برند سدید به عنوان بهترین گاوصندوق‌های خانگی، مجهز به انواع قفل‌های دیجیتال و مکانیکی هستند. هم‌چنین سدید، برای راحتی انتخاب شما، این مدل گاوصندوق‌ را در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی از کوچک تا بزرگ تولید نموده است تا دغدغه و نگرانی انتخاب صندوق شخصی خانگی مناسب خود را نداشته باشید.

 

صندوق 700LE

گاوصندوق خانگی سدید بهترین مکان برای محافظت از اشیاء و اسناد شما در منزل

 

انواع گاوصندوق‌ خانگی ضدسرقت و نسوز سدید در ابعاد و اندازه‌های متفاوت عبارتند از:

 • گاوصندوق سدید مدل 500mal
 • 550LE
 • 700LE
 • 800LE
 • 1000LE
 • 1200LE

برای راهنمایی بیشتر با نکات خرید گاوصندوق‌های خانگی به بخش “نکات مهم در خرید گاوصندوق خانگی” مراجعه نمائید.

 • انواع صندوق‌ های تجاری

برای تامین امنیت پول و اشیاء قیمتی در فروشگاه‌ها، خرده‌فروشی‌ها، مشاغل کوچک، هتل‌ها و …، گاوصندوقهای تجاری انتخابی ایده‌آل هستند. گاو صندوق‌، اشیاء گرانبها شما را از سارقین، آتش‌سوزی‌ها و بلایای طبیعی ایمن نگه می‌دارند.

هم‌چنین صندوق‌های تجاری سدید در اندازه‌های مختلفی تولید شده‌اند که نیازهای هرگونه کسب و کاری را در بر می‌گیرند.

مجموعه گاوصندوق‌های تجاری انواع بسیاری دارند که برای انواع کسب و کارهای کوچک و بزرگ درنظر گرفته شده‌اند.

تمامی کسب و کار‌های کوچک و بزرگ از کارگاه، کارخانه، فروشگاه، دفاتر اداری گرفته تا مغازه، خرده‌‌فروشان و … برای محافظت از اموال و اسناد خود می‌توانند از گاوصندوق‌‌های تجاری سدید که در انواع مدل‌ها طراحی شده‌اند، استفاده کنند. این دسته از گاوصندوق‌ ها، انواع کسب و کار‌های مختلف را در برمی‌گیرند.

صندوق 1000D

انواع گاوصندوق‌ تجاری سدید مناسب تمامی کسب و کارها

 

انواع گاوصندوق تجاری در اندازه‌های متفاوتی طراحی و تولید شده‌اند تا برای هرگونه کسب و کاری مناسب باشند که انواع آن عبارتند از:

 • گاوصندوق سدید مدل 500mal
 • 550LE
 • 700LE
 • 800LE
 • 1000LE
 • 1200LE
 • گاوصندوق دوطبقه سدید مدل 1000D با قفل مجزا

 

همان‌طور که تا به اینجای مقاله مشاهده کردید، شرکت سدید کامل‌ترین و متنوع‌ترین انواع محصولات ایمنی را طراحی و تولید کرده است که شما با هر هدف و نیازی که قصد خرید داشته باشید، دستتان برای انتخاب باز است.

 • گاوصندوق اداری و بانکی

از آنجایی که صندوق‌های بانکی و اداری، برای اهداف و مصارف مختلفی مورداستفاده قرار می‌گیرند، مدل‌ های آنان هم تنوع دارند. گروه فناوران ایمن گستر سدید با تحقیق بر روی تمامی اهداف و نیازهای بانک ها و ادارات و با درنظر گرفتن موارد امنیتی و عملکردی آنها ، اقدام به طراحی و تولید گاوصندوق‌های باکیفیتی کرده‌ است که متناسب با تقاضای سازمان ها، ادارات، بانکها و موسسات مالی بوده و بسیار حرفه‌ای‌تر و تخصصی‌تر از آنچه آن ها نیاز دارند، درنظر گرفته شده است.

برند سدید Sadid،  برای تمامی کسب و کار‌ها اعم از جواهرفروشی، بانک، کارگاه، کارخانه، ادارات، سازمان‌ها و مشاغل کوچک، انواع گاوصندوق‌ اداری و بانکی را ارائه نموده است که عبارتند از:

 • صندوق امانات الکترونیک
 • صندوق امانات مکانیکی
 • گاوصندوق ضدسرقت و نسوز سدید مدل 1000LE
 • گاو صندوق ضدسرقت و نسوز مدل 2000LE
 • صندوق ضدسرقت و نسوز سدید مدل 1200LE
 • گاوصندوق ضدسرقت و نسوز مدل 800LE

صندوق‌های شرکتی و بانکی سدید بسیار محکم و ایمن هستند، بدنه آن‌ها تماماً از جنس فولاد می‌باشد و از ورقه‌های فولادی با ضخامت بالا ساخته شده‌اند. هم‌چنین به جهت محاظت کامل از اسناد و اشیاء داخل آنها، گاوصندوق‌های تجاری سدید، همگی ضدسرقت و نسوز هستند و به‌علاوه قابلیت اتصال به زمین نیز دارند.

گاوصندوق‌های اداری و بانکی راهی عالی برای محافظت از اشیاء باارزش کسب و کار شما هستند.

 

گاوصندوق اداری و بانکی

انواع گاوصندوق اداری و بانکی سدید

 

هم‌چنین برای نگهداری و بایگانی سوابق و اسناد سال‌های گذشته، سدید، فایل‌ها و کمد‌های بایگانی بزرگ و محکمی را برای ادارات و سازمان‌ها درنظر گرفته است. این فایل‌ها و کمد‌های بایگانی ضدحریق و ضدسرقت هستند. پس، از امنیت اسناد بایگانی شده خود، اطمینان داشته باشید.

انواع کمدهای بایگانی و فایل‌های سدید عبارتند از:

 • کمد بایگانی نسوز مدل 2000
 • فایل چهارکشو ضدسرقت مدل 1400EAC
 • فایل دوکشو ضدسرقت مدل 700EAC

فایل دو کشو

فایل‌های ضدسرقت و نسوز سدید

پس بدون معطلی به صفحه انواع گاوصندوق‌  اداری و بانکی سدید مراجعه کنید و بهترین و مناسبترین گاوصندوق، کمد بایگانی یا فایل را برای محل کار خود انتخاب و خرید نمائید.

 • گاو صندوق خودرو

هر روزه در اخبار و برنامه‌های مختلف با حوادث ناگواری از جمله سرقت و دزدیده شدن اشیاء قیمتی و باارزش از داخل خودرو نظیر پول، اسناد، مدارک شخصی، گوشی همراه و … مواجه خواهیم شد. اگر قصد مراجعه به اداره، بانک و یا مکان خاصی را دارید و مدارک مهم و باارزشی را همراه خود دارید، پس امکان به سرقت رفتن مدارک شخصی شما وجود دارد. برای جلوگیری از این حادثه ناگوار، باید چاره‌ای اندیشید!

شرکت سدید برای جلوگیری از رخداد سرقت از داخل خودرو، راه‌حلی بسیار مدرن و حرفه‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهد. گاوصندوق خودرو که اولین بار توسط شرکت فناوران ایمن گستر سدید با برند سدید، ثبت اختراع شد، اکنون با تولید انبوه در اختیار صاحبان خودرو قرار گرفته است.

 

صندوق داخل خودرو سدید، قابل نصب در تمامی خودروهایی می‌باشد که زاپاس داخل صندوق عقب مستقر شده است. با نصب این صندوق، علاوه‌بر اینکه زاپاس در برابر سرقت محافظت می‌شود، خودرو مجهز به صندوق امنی شده است که جهت نگهداری پول، مدارک، پنل ضبط و اشیاء شخصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این صندوق خودرو سدید در 2 اندازه جهت استفاده در انواع رینگ‌ها طراحی و تولید شده است که عبارتند از:

 • صندوق خودرو سدید سایز 16-14
 • گاوصندوق خودرو سدید سایز 19-17

صندوق خودرو

صندوق خودرو اختراعی نوین از شرکت سدید

 

 • گاوصندوق طلا و جواهر

مناسبترین و بهترین مدل صندوق امنیتی برای کسب و کارهای پراهمیت، مانند طلا و جواهر فروشی، گاوصندوق جواهرات می‌باشد که کاملاً متناسب با هدف جواهرفروشان طراحی گردیده است. و هم‌چنین معقول‌ترین مکان برای حفظ و نگهداری طلا و اشیاء گران‌بهای داخل فروشگاه شما می‌باشد. به همین دلیل طلافروشان و جواهرفروشان، گاوصندوق را از جمله وسایل ضروری محل کار خود می‌دانند.

گاوصندوق طلا و جواهر، جزء محکم‌ترین و بادوام‌ترین گاوصندوق‌ها در بازار محسوب می‌شود که از باکیفیت‌ترین و مرغوب‌ترین مواد اولیه تولید شده است. صندوق جواهرات سدید در 3 مدل گاوصندوق زیرویترینی، گاوصندوق ضدسرقت مدل LE2000 و صندوق ضدسرقت و نسوز مدل LE1200 تولید شده‌اند.

 

      این گاوصندوق های طلا و جواهر فروشی، دارای ابعاد بزرگ و ساخت و بدنه محکمی هستند که مجهز به هر دو نوع قفل دیجیتالی و کلیدی می‌باشند.

 

 • گاوصندوق هتلی

زمانی که شما قصد سفر دارید، حتما پول و مدارک شخصی مهمی از جمله: کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه و … را به همراه خواهید داشت. از این‌رو، بسیاری از هتلداران و مسافرخانه‌ها برای حفظ اموال و اسناد مهمانان و مسافران خود، گاوصندوق‌هایی را در داخل اتاق‌های هتل درنظر گرفته‌اند که به آن‌ها صندوق جوانان نیز گفته می‌شود.

صندوق‌های هتلی در ابعاد و اندازه تنوع دارند. هم‌چنین برای زیبایی و شکوه بیشتر اتاق‌های هتل، در گاوصندوق های هتلی در رنگ‌های متفاوتی تولید شده‌اند. بنابراین هتلداران می‌توانند صندوق‌ هتلی اتاق‌های خود را در هر اندازه و رنگی که می‌خواهند، از سایت سدید خرید نمایند.

صندوق هتلی

صندوق‌های هتلی سدید

انواع مدل گاوصندوق‌های هتلی عبارتند از:

یکی از محصولات خاص برند سدید، گاوصندوق هوم سیف سدید می‌باشد. این گاوصندوق مطابق با یکی از بروزترین تکنولوژی‌های دنیا طراحی و تولید شده است. این محصول شباهت بسیاری به گاوصندوق‌های هتلی دارد اما نه تنها برای هتل‌ها و کسب و کارهای کوچک می‌تواند مورداستفاده قرار گیرد؛ بلکه در منزل نیز برای محافظت از لپ تاپ، طلای خانگی، مدارک شخصی اعم از شناسنامه، کارت ملی و … مورد توجه قرار می‌گیرد.

گاوصندوق هوم سیف سدید بدلیل ابعاد و اندازه متوسطی که دارد، نه تنها فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند بلکه امکان قرارگرفتن و جایگیری در طبقه پایین کمد، کنج اتاق و … را دارد و شما می‌توانید از آن به عنوان یک گاوصندوق مخفی استفاده نمائید.

گاوصندوق خانگی هوم سیف

            هوم سیف سدید مناسب برای منازل

 

برای شناخت بیشتر ویژگی‌های صندوق هتلی، به وب سایت فروشگاه سدید بخش “صندوق‌های هتلی” مراجعه نمائید.

 • گاوصندوق کتابی

 گوشی موبایل، مدارک شخصی و طلای خود را در یک دیکشنری نگهداری کنید!👌

اگر به دنبال یک گاوصندوق ارزان و مخفی تنها برای محافظت از تلفن همراه، مدارک شخصی و طلای خانگی خود هستید، ما به شما گاو صندوق کتابی سدید را پیشنهاد می‌کنیم.

این صندوق با طراحی هوشمندانه و منحصر به فرد خود شباهت بسیار زیادی به یک دیکشنری دارد، به طوریکه در نگاه اول نمی‌توان متوجه وجه تمایز این صندوق با یک دیکشنری شد. چرا که شرکت سدید برای ساخت این محصول از روکش گالینگور استفاده کرده است. به همین دلیل صندوق کتابی سدید با استتار شدن در میان کتاب‌های کتابخانه، از چشم سارقان دور نگه داشته می‌شود.

صندوق کتابی سدید برای نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و تمامی افرادی که قصد محافظت از وسایل شخصی خود را دارند، مناسب می‌باشد. این محصول نه تنها قیمتی بسیار ارزان دارد و به عنوان یک صندوقچه مخفی درنظر گرفته می‌شود، بلکه در دو مدل قفل کلیدی و یا قفل رمزدار طراحی و تولید شده است. و شما می‌توانید متناسب با نیاز و به سلیقه خود هر یک از آن‌ها را انتخاب نمائید.

صندوق کتابی

صندوق کتابی سدید در دو نوع قفل کلیدی و رمزدار

با مطالعه این مقاله، شما با انواع گاوصندوق‌های موجود در بازار آشنا شدید و اطلاعات و دانش لازم برای خرید انواع گاوصندوق را بدست آوردید.

سخن پایانی:

شرکت فناوران ایمن گستر سدید، فرآیند تحقیق، طراحی و تولید انواع محصولات امنیتی از حمله انواع گاوصندوق کوچک و بزرگ، کمدبایگانی، فایلهای چند کشویی و … را با دانش بروز، مواد اولیه باکیفیت و جدیدترین دستگاه ها طبق آخرین استاندارد اروپا انجام میدهد.

انواع گاوصندوق‌های سدید عبارتند از:

بعد از مشاهده ویژگی ها و قیمت محصولات، برای خرید گاوصندوق میتوانید سفارشتان را به صورت آنلاین ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود. چنانچه نیاز به مشاوره و یا قصد خرید یا سفارش، به صورت تلفنی یا حضوری داشتید، با شماره 02191303713 تماس بگیرید.

هم‌چنین اگر می‌خواهید با ویژگی‌های یک گاوصندوق خوب و باکیفیت آشنا شوید، به بخش ”راهنمای خرید گاوصندوق خوب” مراجعه نمائید.

همچنین اگر قصد خرید یک گاوصندوق مناسب با نیازتان دارید و مشاهده قیمت، وارد صفحه فروشگاه گاوصندوق های ضدسرقت و نسوز سدید شوید.

 

 

راهنمای خرید گاوصندوق خوب

نقد و بررسی 7 عامل مهم در امنیت گاوصندوق

 مشخصات گاوصندوق خوب

اگر به دنبال خرید بهترین و امن ترین نوع گاوصندوق برای شرکت، اداره، سازمان، مغازه و یا خانه خود هستید، موارد زیر را حتما بررسی کنید:

  • اندازه مناسب
  •  وزن سنگین
 •  قفل ایمن
 • مقاومت در برابر آتش

ویژگی های خرید گاوصندوق خوب

 •  ساخت با کیفیت
 •  محافظت در برابر رطوبت
 •  صفحه‌کلید روشن

سودمندی برخی از این ویژگی‌ها در وهله اول به نیازهای فردی و یا کاری شما بستگی دارد، به همین دلیل مهم است که در مورد آنچه از گاوصندوق خود می‌خواهید فکر کنید.

اندازه گاوصندوق

اندازه مناسب برای گاوصندوق، اندازه‌ای است که بتواند کل مجموعه مدارک، پول و یا جواهرات شما را بدون درهم‌ریختگی و با مقداری فضای اضافه در خود نگه دارد؛ زیرا ممکن است مجموعه مدارک، پول و یا جواهرات خود را در آینده اضافه کنید. بنابراین باید در فضای گاوصندوقتان، جایی هم برای آن ها که در آینده تهیه می‌کنید، داشته باشید.

وزن گاوصندوق

وزن هر گاو صندوق، رابطه مستقیمی با اندازه آن دارد؛ اما باز هم گاوصندوق‌ها با فضای مشابه، ممکن است وزن‌های بسیار متفاوتی داشته باشند. به‌طور معمول، هر چه وزن آنها بیشتر باشد، امنیت شان بیشتر است؛ زیرا دزدیدن کل صندوق و حمل آن برای سارقان دشوارتر خواهد بود.

 

 

البته به این معنی که هرچه گاوصندوق سنگین‌تر باشد، فولاد بیشتری در آن به کار برده شده باشد نیست. زیرا که عمدتاً لایه میانی بدنه گاوصندوقها از بتن پر شده است. بهترین روش جهت نهایت ایمنی و جلوگیری از حمل گاو صندوق، نصب آن به زمین می باشد.

امنیت قفل گاوصندوق

امنیت قفل، چیزی است که اکثر مردم هنگامی که می خواهند یک گاو صندوق خوب و مطمئن در برابر نفوذ غریبه ها تهیه کنند، به آن فکر می‌کنند. وقتی صحبت از قفل گاوصندوق به میان می‌آید، دو گزینه اصلی وجود دارد:

 •  قفل‌های رمز مکانیکی (چرخشی)
 • قفل‌های الکترونیکی دیجیتال

استفاده از قفل‌های رمز دیجیتال سریع‌تر است، اما قفل‌های رمز مکانیکی بادوام‌تر و قابل‌اعتمادتر هستند. هیچ‌کدام واقعاً امن‌تر از دیگری نیستند، این فقط یک موضوع مربوط به ترجیحات فردی است.

گاو صندوق مقاوم در برابر آتش

هدف از داشتن یک گاوصندوق خوب تنها محافظت از اشیای گران‌بها و ارزشمند شما در برابر سارقان و دیگر دست‌های کنجکاو نیست، بلکه حفاظت در برابر آتش نیز بسیار مهم است. امتیاز ضد آتش بودن گاو صندوق به‌صورت تعداد دقیقه‌هایی که آنها می‌توانند دربرابر حرارت مقاومت کنند بیان میشود.

 

به طور معمول یک گاوصندوق خوب در برابر آتش‌سوزی معمولی خانه (۷۵۰ درجه سانتیگراد) به مدت ۱ ساعت یا بیشتر مقاومت می‌کند.

ساخت‌ با کیفیت گاو صندوق

ورقهای فولادی ضخیم، لولاهای مخفی و سیستم پیچ و مهره و رول بولت جهت نصب گاوصندوق به زمین از مشخصه‌های امن ترین گاو صندوق ها هستند. همچنین سیستم ضدسرقت که در اثر ضربه و برش قفل، فعال شود در تضمین امنیت آن ها بسیار اهمیت دارد.

محافظت از گاوصندوق در برابر رطوبت (ضدآب بودن)

شما برای محافظت از اشیاء قیمتی و مدارک با ارزش خود، بهترین نوع گاوصندوق را می خرید. پس باید آن را در مکانی امن نگه دارید، نه اینکه در فضای باز باشد. زیرزمین، یک محل ایده آل برای محافظت و پنهان نگه‌داشتن گاو صندوق نسبت به سایر فضای خانه است.

رطوبت یک زیرزمین می‌تواند نسبت به بقیه مکان‌های خانه بسیار متفاوت باشد. بسیاری از زیرزمین‌ها، دارای سطوح بالایی از رطوبت هستند. هنگام نگهداری مواردی مانند فایل‌های مهم، اسناد و مدارک ارزشمند و یا عتیقه جات، شرایط رطوبتی می‌تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند. اما زمانی که اشیاء داخل یک گاوصندوق ضد آب قرار می‌گیرند، محتویات در معرض رطوبت آسیبی نمی بینند.

گاو صندوق خانگی هوم سیف

در رابطه با صندوق ضد آب، لازم به ذکر است که اگر خانه شما در منطقه احتمالی سیل قرار دارد، استفاده از یک گاوصندوق ضد آب، به جزئی از مهم ترین نیاز‌های شما تبدیل خواهد شد. زیرزمین یکی از مناطقی است که در معرض سیل است، اما می‌توانید با گاو صندوق ضد آب از آسیب به اسناد مهم جلوگیری کنید. به‌طوری که همه آنچه در آن قرار دارند، دست نخورده و خشک باقی می‌مانند.

صفحه‌کلید روشن

مناطق زیرزمین اغلب دارای پنجره‌های محدود و تاریکی نسبی هستند. اگر یک صندوق با صفحه‌کلید روشن دارید، می‌توانید از قرار دادن کد ترکیبی یا کلید اشتباه اجتناب کنید.

هنگام واردکردن کد و دسترسی به گاو صندوق، روشنایی کلیدها به شما تصاویر واضحی می‌دهد. برخی از صفحه‌کلیدها تنها دارای دکمه‌های درخشان هستند، در حالی که برخی دیگر دارای دکمه‌های درخشان همراه با صفحه‌نمایش LED هستند.

این نوع صفحه نمایش ها باعث میشود که هر عدد را که وارد می‌کنید، روی صفحه LED ظاهر می‌شود تا دقیقاً بدانید چه اعدادی را وارد کرده‌اید.

افزایش امنیت گاوصندوق

برای ایمن تر کردن گاو صندوق خود، می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید:

 وصل کردن گاوصندوق به زمین

اگر گاوصندوق را در طبقه بالایی خانه دارید، ممکن است محدودیت‌هایی برای اتصال آن به زمین داشته باشید.

فونداسیون زیرزمین گزینه‌های بهتری برای اتصال گاوصندوق به زمین است. محکم کردن گاوصندوق روی زمین می‌تواند مانع از بلند کردن گاوصندوق و حمل آن توسط هر کسی شود.

 

هنگام خرید گاوصندوق، به دنبال محل سوراخ‌های پیچ و مهره در پایین آن باشید. اگر سوراخ‌های نصب، در داخل هستند، میتوانید از دستکاری پیچ‌ها جلوگیری کنید و گاو صندوق را ایمن نگه دارید.

همچنین هنگامی که صندوق روی یک طبقه بتنی زیرزمین قرار می‌گیرد، می‌توانید گاوصندوق را متصل کنید و از یک نشانگر یا مداد برای ایجاد علائم مته استفاده کنید.

علاوه بر این، برخی از گاوصندوق‌ها با یک کیت پیچ و مهره ارائه می‌شوند تا تمام سخت‌افزار موردنیاز برای اتصال را در اختیار داشته باشید. استحکام بتن و امنیت گاوصندوق باعث می‌شود تا اشیای با ارزش شما برای مدت طولانی محافظت شود.

انتخاب بهترین مکان

انباری ها و زیرزمین‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند و نقاط کور زیادی برای قرار دادن گاوصندوق شما وجود دارد.

می‌توانید یک صندوق را زیر پله‌ها، در یک گوشه کوچک و سرپوشیده قرار دهید.

گاو صندوق زیر ویترینی سدید


انتخاب گاوصندوق خانگی یا تجاری مناسب می‌تواند به‌اندازه کافی دلهره‌آور باشد؛ چراکه ممکن است مطمئن نباشید که چه چیزی نیاز دارید، لذا خرید از فروشگاه های معتبر و مشورت با فروشنده این کالا و انتخاب قفل ایمن آرامش خاطر شما را ایجاد می کند.

گاو صندوق مخفی

کسی می‌تواند یک گاوصندوق مخفی بخرد، که جایی برای نصب در خانه یا محل کار خود داشته باشد. افرادی ممکن است به این نوع صندوق نیاز داشته باشند، که چیزهای باارزشی مانند پول، جواهرات یا اسناد دارند. در سختی خرید و نصب گاوصندوق مخفی مانند این مدل، باید بدانید که آیا ارزش آن را دارد که روی آن سرمایه‌گذاری کنید یا نه. آیا گاو صندوق دیواری واقعاً مناسب است یا نه؟

برخی از راه‌های فهمیدن اینکه آیا این نوع گاوصندوق به‌اندازه کافی ایمن است یا خیر، این است که زمان لازم برای یافتن و باز کردن آن توسط سارق را در نظر بگیرید یا اینکه آیا در برابر حوادث مختلفی که می‌تواند بر محتویات داخل آن تأثیر بگذارد مقاوم است.

 

خرید گاوصندوق

نکات مهم در خرید گاوصندوق خانگی

اهمیت خرید گاوصندوق خانگی

گاوصندوق خانگی، امانت‌دار تمام اسرار و وسایل مهم شما در خانه

در این مطلب قصد داریم اهمیت وجود گاوصندوق خانگی در هر خانه را بیان کنیم. همه افراد در خانه‌های خود وسایل ارزشمند و مهمی را دارند. وسایلی که ممکن است نبود و به سرقت رفتنشان ضررهای بسیاری را به فرد برساند و سبب ایجاد مشکلات بسیاری شود. با اینکه می‌توان وسایل ارزشمند و مهم خود را به بانک یا صندوق‌های امانت‌داری دیگر سپرد، اما در برخی از موارد، نیاز به حضور فضایی امن درون خانه است. با استفاده از گاوصندوق خانگی می‌توان این فضای امن را ایجاد کرد و شرایطی را مهیا کرد که درون خانه وسایل ارزشمند در دسترس و در عین حال در امنیت کامل باشند. البته باید توجه داشته باشید که برای خرید گاوصندوق خانگی، توجه به برخی نکات از اهمیت بالایی برخوردار است. نکاتی که قرار است در این مقاله به آن بپردازیم، بخشی از این موضوع هستند.

 چگونه یک گاو صندوق مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟

در ادامه این مقاله، از اولین تا آخرین مرحله انتخاب و خرید گاوصندوق خانگی را همراه شما خواهیم بود تا بتوانید در نهایت انتخاب خوب و مناسبی را داشته باشید. از جزئیات ریز و کوچک مهم در هنگام این خرید و انواع گاوصندوق‌های خانگی نکاتی را بیان خواهیم کرد. به این ترتیب امید است انتخابی مطمئن داشته باشید که به‌وسیله آن ایمنی وسایل خود را بالا ببرید و از تمامی لوازم ارزشمند خود به‌سادگی و در نزدیکی خودتان نگهداری کنید.

با شرکت سدید (تولید کننده گاوصندوق های ایمن و مطمئن در ایران) بیشتر آشنا شوید.

 

برای آن که بتوانید انتخاب خوبی برای خرید گاوصندوق مناسب برای استفاده خانگی خود را داشته باشید، لازم است تا با مراحلی در خرید پیش بروید. این خرید نیز مانند هر خرید دیگری، مراحل و گام‌های مختص خود را دارد که با پیش رفتن در آن می‌توانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در این بخش به دنبال آن هستیم تا گام‌های لازم برای خرید یک گاوصندوق مناسب برای استفاده خانگی را برای شما بازگو کنیم. امید است به این ترتیب بتوانید محصول مناسب خود را به‌خوبی خریداری کرده و استفاده و بهره لازم را از آن ببرید.

در ادامه فاکتورهای لازم یک خرید خوب را یک به یک باهم بررسی میکنیم.

Home Safebox

 

انتخاب سایز مناسب گاوصندوق

اولین قدم برای انتخاب گاو صندوق مناسب، تعیین سایز موردنیاز است. این موضوع با توجه به میزان نیاز شما به فضای گاوصندوق و محلی که برای جای‌گیری آن در نظر گرفته‌اید، متفاوت است.

پس در ابتدا لازم است تا نیاز خود را شناسایی کرده و مقدار وسایل ضروری که قرار است درون گاوصندوق قرار دهید را مشخص کنید.

پس از آن ، فضایی که می‌خواهید گاوصندوق را در آن قرار دهید، مشخص کنید. با اندازه‌گیری این دو فضا و انتخاب حدودی اندازه و ابعاد مناسب برای گاوصندوق، می‌تواند اولین قدم خود را در راستای خرید گاوصندوق مناسب بردارید. به این وسیله انتخاب گاوصندوق ساده تر شده و به‌راحتی می‌توانید آن را در جای مناسب خود قرار داده و انتخاب خوبی را برای خود رقم بزنید.

صندوق ضدسرقت و نسوز سدید مدل 550LE دارای اندازه ای کوچک و متناسب با نیازهای فردی شما طراحی و تولید شده است.صندوق 550LE

دقت در وزن مناسب برای خرید

دومین نکته که در انتخاب گاوصندوق خانگی مناسب باید به آن توجه داشت، دقت در وزن گاوصندوق انتخاب‌شده است. زمانی که می‌خواهید گاوصندوق را جابه‌جا کنید و در فضای تعبیه‌شده قرار دهید، وزن آن ممکن است برای شما دردسرساز شود. از همین رو پیش از خرید گاوصندوق و در هنگام انتخاب آن، لازم است تا وزن مناسب را برای خود در نظر بگیرید.

این وزن تحت تأثیر عوامل بسیاری مانند ابعاد گاوصندوق، جنس آن، مدل و نوع ساخت آن می‌تواند تغییر کند.

از همین رو بهتر است تا پیش از خرید، به این موضوع توجه داشته باشید؛ زیرا درصورتی‌که بخواهید گاو صندوق را جابه‌جا کنید، ممکن است به خاطر وزن آن دچار مشکلات و دردسرهای بسیاری شوید. پس در هنگام خرید با دقت بسیار این موضوع را بررسی کرده و درباره آن از فروشنده سؤال‌هایی را بپرسید. خصوصاً اگر قرار است تا گاوصندوق خانگی خود را بر روی میز یا محلی دیگری جز زمین قرار دهید، این نکته را در نظر داشته باشید و حتماً به آن توجه کنید.

صندوق های هتلی جوانان سدید از جمله صندوق های خانگی است که دارای وزن کم و ابعاد کوچکی می باشد، از این رو حمل و جابجایی آن به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

 

کدام ویژگی امنیتی گاوصندوق ها را نیاز دارید؟

اگر به دنبال خرید گاوصندوق خانگی هستید، حتماً نیاز به امنیت برای وسایل مهم خود دارید.

نسوز بودن، ضد سرقت بودن، داشتن امنیت کافی در قفل و کلید، داشتن جنس سخت و محکم و مقاوم در برابر ضربه و جنس مقاوم در برابر نفوذ آب برخی از این موارد هستند.

معمولاً در گاوصندوق‌ها قرار است تا وسایلی چون اسناد و مدارک مهم، پول و طلا قرار بگیرند. از همین رو نسوز بودن گاوصندوق در برخی موارد از اهمیت بالایی برخوردار است. در این شرایط بهتر است تا با توجه به نیاز خود، موارد ضروری و لازم امنیتی را برای خود مشخص کنید. مواردی که با در نظر گرفتن آن‌ها در هنگام خرید، می‌توانید بهترین انتخاب ممکن را برای خود به ارمغان آورده و خرید مناسبی را در پیش بگیرید. خریدی که بتواند کارایی مناسب و لازم را برای شما داشته باشد.

صندوق های ضدسرقت و نسوز سدید در سایزها و وزن های گزینه هایی بیشتری برای خرید در اختیار شما قرار میدهد.

انتخاب قفل برای گاوصندوق خانگی

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید گاوصندوق خانگی، داشتن امنیت برای وسایل مهم و ضروری در خانه است. امنیتی که توسط قفل گاوصندوق تأمین شده و با استفاده از آن می‌توان میزان امنیت گاوصندوق را چندین برابر کرد. از همین رو لازم است تا در خرید به قفل گاوصندوق خود توجه لازم و ویژه‌ای را داشته باشید.

قفل برای گاوصندوق‌های خانگی دارای تنوع بسیاری بوده و با توجه به نیاز و بودجه خود لازم است که انتخاب مناسبی را برای خود داشته باشید.

قفل‌های موجود در بازار برای گاوصندوق‌های خانگی به سه دسته رمزی، کلیدی و ترکیبی رمز و کلید تقسیم‌بندی می‌شوند.  قفل رمزی نیز به سه زیرمجموعه دیجیتال یا الکترونیکی، اثر انگشت(اسکنربیومتریک) و مکانیکی تقسیم می شود. هریک از این سه دسته از قفل، کاربرد مشخص و متفاوتی را دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

برای مشاهده ویژگی ها و قیمت گاوصندوق های شرکت سدید کلیک کنید.

   1. انواع قفل الکترونیکی

قفل‌های الکترونیکی بر روی گاوصندوق‌های خانگی از نوع دیجیتال کاربرد دارد. گاوصندوق‌هایی امروزی و مدرن که انتخاب بسیار خوب و امنی برای کاربرد‌های مهم هستند. در ادامه درباره این انواع از گاوصندوق نکاتی را بیان خواهیم کرد.

صندوق 550LE

صندوق های ضدسرقت و نسوز سدید در اندازه های مختلف و همراه با یکی از بهترین و باکیفیت ترین قفل های الکترونیکی طراحی و تولید شده اند. هم چنین صندوق هوم سیف سدید در اندازه ای کوچکتر و مجهز شده به یکی از بهترین قفل های رمز دیجیتال نیز برای شما عزیزان طراحی شده است که طرفداران خاص خود را دارد.

    2. انواع قفل اسکنر بیومتریک (اثر انگشتی)

اگر دوست دارید که از مدرن‌ترین انواع قفل برای گاوصندوق استفاده کنید، قفل‌های اسکنر بیومتریک انتخاب خوب و مناسبی برای شما هستند. قفل‌هایی که در حافظه آن اثر انگشت فرد ذخیره شده و به این وسیله می‌توان آن را باز کرد. البته در این نوع از قفل، می‌توانید چند اثر انگشت را ثبت کنید و به این ترتیب قفل برای چند نفر گشوده خواهد شد.

   3. انواع قفل مکانیکی

انواع قفل‌های مکانیکی، قدیمی‌ترین و اولین قفل‌هایی هستند که برای گاوصندوق مورداستفاده قرار گرفتند. این قفل‌ها با استفاده از کلید باز شده و ساده‌ترین مدل قفل گاوصندوق خانگی محسوب می‌شوند. این روزها کاربرد کمتری داشته و انواع قفل‌های به‌روز جایگزین آن شده‌اند. گاوصندوق سدید مدل 500mal نمونه ای از یکی از بهترینگاوصندوقهای مجهز شده به قفل های مکانیکی است.

   4. انواع قفل ترکیبی

قفل‌های ترکیبی، مدل دیگری از قفل‌ها هستند که پس از قفل‌های مکانیکی وارد بازار شدند. این مدل از قفل، ترکیبی از قفل‌های مکانیکی و الکترونیکی است.

 

خرید گاوصندوق خانگی دیجیتال

همان‌طور که خواندید یکی از بهترین انواع قفل موجود در بازار، انواع قفل‌های الکترونیکی هستند. قفل‌های الکترونیکی معمولاً بر روی گاوصندوق‌های دیجیتالی نصب شده و از مدرن‌‎ترین انواع گاوصندوق موجود در بازار شناخته می‌شود. از همین رو انتخاب و خرید این مدل از گاوصندوق خانگی کوچک، می‌تواند انتخاب خوب و مناسبی باشد. انتخابی که امنیت و کیفیت بالایی داشته و دارای قفل‌های مطمئن‌تری هستند.

البته این نوع از گاوصندوق معمولاً قیمت بالاتری به انواع دیگر داشته که ممکن است کمتر برای مصارف خانگی مورداستفاده قرار گیرد؛ اما مزایای آن سبب شده است تا در بسیاری از موارد به دیگر انواع گاوصندوق ترجیح داده شود و مورد انتخاب قرار گیرد.

بر روی این گاوصندوق‌ها امکان نصب قفل، با استفاده از رمز و صفحات دیجیتالی و یا با استفاده از اثر انگشت وجود دارد. در هر حال سرعت باز و بسته شدن این قفل‌ها بسیار بالا بوده و کیفیت مناسبی را ارائه می‌کنند. این قفل‌ها قابلیت کاربری چندکاربره را نیز داشته و به این ترتیب می‌توان چند کاربر را برای استفاده از آن تعریف کرد. به شکلی که امنیت آن نیز حفظ شود و کاربری ساده و مناسبی را نیز برای مخاطب خود داشته باشد.

از دیگر مزایای این قفل و گاوصندوق خانگی دیجیتال، امکان استفاده از قفل کودک بر روی آن است. برخی از مدل‌های این نوع از گاوصندوق، امکان رمزگذاری و داشتن قفل کودک را داشته و به این ترتیب در برابر شیطنت‌های کودک شما نیز گاوصندوق را امن می کند. از مزایای دیگر، داشتن زمان پنالتی است(با وارد کردن بیش از سه بار رمز اشتباه، بین 3 تا 5 دقیقه، قفل گاوصندوق نیز غیرفعال می شود). صندوق 800LE

                                      

انواع گاو صندوق دکوراتیو و ساده

درصورتی‌که قرار است گاوصندوق خانگی شما در دید قرار داشته باشد، بهتر است تا به زیبایی آن هم توجه لازم را داشته باشید.  گاوصندوق‌های خانگی در بازار از نظر ظاهری به دو دسته ساده و دکوراتیو تقسیم‌بندی می‌شوند. همان‌طور که از نام این دو مورد پیدا است، گاوصندوق‌های دکوراتیو زیبایی بیشتری داشته و در طرح و رنگ‌های مختلف و متفاوتی تولید می‌شوند. از همین رو انتخاب خوبی برای خرید به‌عنوان گاوصندوق دکوری هستند و از آن‌ها می‌توان در زیبایی منزل استفاده کرد؛ اما اگر قصد دارید تا گاوصندوق خود را پنهان کنید و در دید نباشد، بهتر است تا از انواع گاوصندوق ساده استفاده کرده و این موارد را خریداری نمایید. بدین منظور صندوق های هتلی جوانان سدید با زیبایی تمام و در رنگ های مختلفی تولید شده اند. هم چنین به شما توصیه میکنم اگر به دنبال یک گاو صندوق مخفی و کوچک هستید، از بخش “صندوق کتابی سدید” دیدن فرمائید.

 

گاوصندوق های کلید دار

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم که در هنگام خرید گاوصندوق خانگی دیجیتال باید به آن توجه لازم را داشته باشید، داشتن کلید اضطراری یا کلید مادر است.

گاوصندوق‌ها به دلایل مختلف ممکن است با مشکل روبه‌رو شوند و قفلشان در شرایط مختلف به‌راحتی باز نشود. از همین رو انتخاب گاوصندوقی که کلید داشته باشد، برای این شرایط اهمیت بسیاری دارد.

این کلید به شما کمک می‌کند تا تحت هر شرایطی، گاوصندوق خود را باز کنید. اگر باتری گاوصندوق تمام شد، در باز کردن قفل به مشکل خوردید یا رمز خود را فراموش کردید، استفاده از کلید بهترین انتخاب و گزینه برای شما است. از همین رو به وجود این کلید در هنگام خرید توجه داشته باشید. البته نکته مهم، در نگهداری کلید گاوصندوق است. این کلید را باید در امن‌ترین جای ممکن قرار دهید تا کاربری گاوصندوق شما به خطر نیفتد و هر فردی نتواند به‌راحتی به تمام وسایل درون گاوصندوق شما دسترسی داشته باشد.


 

گاوصندوق‌هایی که نیاز به نصب شدن دارند

برخی از انواع گاوصندوق موجود در بازار نیاز به نصب شدن دارند. در واقع درصورتی‌که قصد دارید که گاوصندوق خود را در محل  خاصی قراردهید، لازم است تا از انواع گاوصندوق های با قابلیت نصب  استفاده کنید. به این ترتیب باید حتماً برای نصب گاوصندوق خود نیز اقدام کنید و آن را بر روی محل مناسب قرار دهید.

برای نصب گاوصندوق حتماً لازم است تا از یک متخصص این حوزه کمک بگیرید؛ زیرا نصب با توجه به وزن و ابعاد گاوصندوق، مهارت و توجه به نکات مختلفی را می‌طلبد. لازم است تا پیش از نصب زیرساز بتنی گاوصندوق چک شده و محل نصب به‌دقت مورد بررسی قرار گیرد. به این ترتیب نصب گاوصندوق به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد و کارایی آن با تهدید مواجه نمی‌شود.

 


 

لازم به ذکر است که تمامی صندوق های ضدسرقت و نسوز سدید قابل نصب از کف به زمین می باشند و خطر حمل و به سرقت رفتن آن را از بین می برند.

سخن پایانی مقاله

اگر به دنبال خرید گاوصندوق خانگی هستید، لازم است مواردی را در نظر بگیرید، مواردی که به شما کمک کند تا بهترین خرید ممکن را داشته باشید و بتوانید گاوصندوق خوبی را برای خود انتخاب کنید. گاوصندوق از آن دسته محصولاتی است که خرید آن لازم است با وسواس صورت گیرد تا انتخاب خوبی را رقم بزند و بتواند امنیت کافی و مناسبی را برای وسایل درون خود فراهم کند. در بسیاری از موارد این وسایل ارزش بسیاری داشته و نگهداری از آن بسیار مهم است. از همین رو انتخاب گاوصندوق و مدل آن با توجه به شرایط و نیاز فرد صورت می‌گیرد. در این مقاله سعی کردیم تا مهم‌ترین نکات لازم و دانستنی برای خرید گاوصندوق را بیان کرده و درباره آن به گفت‌وگو بنشینیم. از جنس و انواع قفل به‌کاررفته در گاوصندوق تا ظاهر ساده یا دکوراتیو آن، از کلید گاوصندوق تا امنیت لازم برای گاوصندوق را موردبحث و بررسی قرار دادیم.

امید است تا به اینجا مقاله را همراهی کرده باشید و اکنون بتوانید انتخاب خوب و مناسبی را برای خرید خود داشته باشید.

در انتها با انواع گاوصندوق های خانگی سدید آشنا خواهیم شد:

شرکت سدید همواره همراه شماست!

Home and Deposite Box

12 موردی که پیشنهاد میشود در گاوصندوق نگهداری کنید و نه در بانک

بسیاری از مردم بر این باورند که امن ترین مکان برای نگهداری اقلام با ارزش، صندوق امانات بانکی است. به هر حال، بانک ها دارای بهترین سیستم های امنیتی و هشدار 24 ساعته هستند.

اما محتویات صندوق امانات به ندرت بیمه می شود، در حالی که اقلام موجود در خانه شما معمولاً تحت پوشش بیمه نامه شما قرار می گیرد.

همچنین، فکر نکنید که پول نقد شما در صندوق امانات تحت پوشش بیمه است. بیمه فقط سپرده های حسابهای بانک ها را بیمه می کند، اما محتویات صندوق های امانات آنها را بیمه نمی کند.

 

صندوق امانات

 

در نهایت، نگهداری نسخه های اصلی اسنادی که نیاز به دسترسی فوری به آنها دارید مانند گذرنامه، وصیت نامه ها و یا کلیدهای اضافی و غیره در یک صندوق امانات ایده خوبی نمیباشد. صندوق های امانات بانکی فقط در ساعات کار شعب قابل دسترسی هستند.

 

به همین دلایل بهتر است یک گاوصندوق نسوز برای خانه خود خریداری کنید. در ادامه پیشنهاداتی برای اینکه جه چیزهایی در آن نگهداری کنید ارائه خواهد شد :

صندوق هتلی و امانات

 1. بیمه نامه های املاک و اطلاعات تماس نماینده بیمه. در صورتی که خانه شما آسیب ببیند و بدانید چگونه باید شکایت کنید ، فوراً به این اطلاعات نیاز خواهید داشت.
 2. گذرنامه و اصل شناسنامه که می توانند برای جایگزینی دردسرساز باشند و برای تعیین هویت هنگام سفر بخصوص با کودکان مفید خواهند بود.
 3. لیستی از پزشکان خانواده، داروهای تجویزی و اطلاعات تماس برای همه داروخانه هایی که مراجعه می کنید. ممکن است برای دریافت منابع جدید دارویی که به طور منظم استفاده می کنید، به این موارد نیاز داشته باشید.
 4. سی دی یا هارد اکسترنال حاوی کپی دیجیتالی از تمام عکس های خانوادگی. ایده خوبی خواهد بود که همه عکسهای قدیمی خانواده را اسکن کرده و یک نسخه دیجیتالی از آنها را نیز نگهداری کنید. خاطرات خانوادگی شما در عکس ها غیرقابل جایگزین هستند.
 5. کلیدهای صندوق امانات. اگر اشیاء قیمتی را در صندوق امانات بانکی ذخیره می کنید، مطمئن شوید که کلیدهای آن را در مکانی امن نگهداری می کنید.
 6. مدارک مهم مربوط به سرمایه گذاری ها، برنامه های بازنشستگی، حساب های بانکی و اطلاعات تماس مربوطه. همچنین ممکن است بخواهید مقداری پول نقد برای مواقع ضروری در دسترس داشته باشید.
 7. اطلاعات مربوط به بدهی های معوق، سررسیدها و اطلاعات تماس. در صورت از دست دادن محل سکونت بخاطر آتش سوزی، مهم است که امور مالی خود را کنترل کرده و از اعتبار خود محافظت کنید.
 8. کارت های اصلی تامین اجتماعی. جایگزینی این موارد زمان بر است و ممکن است برای تعیین صلاحیتِ استفاده از مزایای آن مورد نیاز باشد.
 9. کپی از اسناد حقوقی مهم شما، از جمله وکالتنامه، وصیتنامه ها و نمایندگان خدمات اجتماعی-چه برای خودتان و چه برای هر شخص دیگری که به عنوان وکیل یا جانشین خدمات احتماعی او تعیین شده اید.
 10. کپی وصیتنامه و کلیه وصیتنامه هایی که در آنها مجری تعیین شده اید. دسترسی به این موارد بسیار مهم است، زیرا صندوق های امانات معمولاً پس از اطلاع از مرگ صاحب صندوق بسته می شوند.
 11. اشیاء قیمتی: جواهرات، سکه، پول نقد و غیره که ممکن است بخواهید هر از گاهی به آنها دسترسی داشته باشید.
 12. کلیدها یدکی و اسناد وسایل نقلیه. این قضیه به شما کمک می کند که بدانید کلیدها و مدارک در موقع لزوم کجا هستند.

در پایان آنچه دقیقاً برای نگهداری در گاوصندوق خود انتخاب می کنید بستگی به شرایط شخصی شما و اندازه و محل گاوصندوق نیز دارد.

صندوق های لاکچری

ترجمه مقاله ای از  Ray Martin در تاریخ 2012 در CBS

تصاویر : آرشیو سدید

صندوق امانات سدید

صندوق امانات چیست؟

صندوق امانات سدید

صندوق امانات چیست؟

یک جعبه سپرده ایمن که به صندوق امانات معروف شده است، یک جعبه مجهز به قفل‌ است که در یک خزانه بزرگ‌تر، معمولاً در یک بانک نگهداری می‌شود. این جعبه‌ها در گستره‌ای از اندازه‌ها قرار می‌گیرند و می‌توانند به صورت سالانه اجاره شوند. مردم از آن‌ها برای نگهداری اشیا، اسناد و اقلام ارزشمند که می‌خواهند ایمن باشند، استفاده می‌کنند.

 

کلید دو نافی

آیا صندوق‌های امانات ایمن هستند؟

از نظر دسترسی ، صندوق های امانات بسیار ایمن هستند. به طور معمول ، هرکدام دارای دو کلید مورد نیاز برای باز کردن جعبه هستند: یکی در بانک و دیگری که توسط شما ، صاحب صندوق نگه داشته شده است. وقتی برای دسترسی به صندوق امانات وارد بانک می شوید ، بانک ها نیاز به احراز هویت دارند. اگر شخص دیگری نیاز به دسترسی به جعبه شما داشته باشد، به اجازه قبلی شما نیاز دارد.
برای امنیت بیشتر، هیچ اطلاعات شناسایی را روی کلید صندوق امانات خود، مانند شماره جعبه یا نام بانک قرار ندهید. به این ترتیب، اگر کسی آن را سرقت کند و یا کلید خود را گم کنید، هیچ کس متوجه نمیشود به کجا تعلق دارد.

جعبه های سپرده امانات در اطاق هایی با درب و دیوارهای ضخیم قرار گرفته اند که برای محافظت از آنها در هنگام طوفان ها، گردبادها و سایر بلایای طبیعی تقویت شده اند. اما هیچ فضایی کاملاً در برابر بلایای طبیعی ایمن نیست. توصیه میشود وسایل خود را در محافضی ضد آب قرار دهید تا از آسیب رساندن آب به آن جلوگیری شود.

با اینکه ممکن است هیچ جایی بهتر از قرار دادن اقلام در مکانی امن در منزل تان نباشد. با این حال، یک دزد می‌تواند به راحتی به خانه شما نفوذ کند. در صورت سرقت خانگی، سارقان می‌توانند شما را مجبور کنند تا  درب گاوصندوق خانگی خود را بازکنید و یا آنرا با خود برده و به طریق دیگری آن را بگشایند. در صورتی که اگر سارقان وارد خزانه بانک شوند نمی‌توانند جعبه سپرده شما را بدون کلید باز کنند.

نگهداری اشیا در یک صندوق امانات، فضای فیزیکی امن را برای اشیا ارزشمند شما ارائه می‌دهد. با این حال در صورتی که صندوق امانات به سرقت رسد دارای مصونیت کمتری خواهد بود. نه بانک و نه بیمه ی سپرده های بانکی محتویات صندوق های ایمنی را بیمه نمی کنند. بانک ها نیز به شما خسارت پرداخت نمیکنند. اگر می خواهید اقلام خود را بیمه کنید، باید خودتان این پوشش را بدست آورید. می توانید آژانس بیمه املاک، آژانس اختصاصی صندوق امانات را پیدا کنید یا یک سیاست ویژه به بیمه مالکان منزل خود اضافه کنید.

چه چیز باید در صندوق امانات نگهداری کنید؟

با توجه به ایمن بودن ذاتی صندوق امانات، این صندوقها مکان مناسبی برای ذخیره اشیاء با ارزش و اسناد مهم هستند. افراد معمولاً مدارک شخصی و ملکی، از جمله اصل گواهی تولد، بیمه نامه، سند مالکیت خودرو و املاک، و یا اوراق بهادار خود را نگهداری میکنند . همچنین می توانید مواردی مانند سکه طلا، میراث خانوادگی و نگاتیو عکس را ذخیره کنید. برای محافظت بیشتر، ممکن است بخواهید وسایل کاغذی را در محافظی ضد آب قرار دهید.

برای نگهداری گذرنامه، وصیت نامه های قابل فسخ و اختیارات وکالت نباید از صندوق امانات استفاده کنید. اینها اسنادی هستند که باید به راحتی در دسترس شما باشند. همچنین باید از ذخیره پول نقد در صندوق امانات خودداری کنید. نه تنها بر خلاف قوانین بسیاری از بانکهاست بلکه در حساب بانکی با بیمه سپرده های بانکی  ایمن تر است.
بعلاوه، نگهداری وجه نقد در یک حساب پس انداز با بازده بالا می تواند باعث افزایش پول شما شود تا اینکه بگذارید راکد بماند.

از صندوق‌های امانات برای نگهداری اقلامی که ممکن است به سرعت و به خصوص در مواقع اضطراری به آنها نیاز داشته باشید استفاده نکنید. شما تنها در ساعات کاری بانک می‌توانید به صندوق سپرده ایمنی خود دسترسی داشته باشید. اگر در نیمه شب یک وضعیت اضطراری پیش بیاید و شما به چیزی از جعبه سپرده ایمنی خود نیاز داشته باشید ، تا صبح قادر نخواهید بود به آن دسترسی پیدا کنید.

یادآوری این نکته حائز اهمیت است که هیچ کس نمی تواند به صندوق امانات شما دسترسی داشته باشد مگر اینکه از قبل به آنها مجوز داده باشید. بنابراین، توصیه میشود چیزی مانند دستورالعمل های پزشکی یا وصیت چگونگی برگزاری مراسم تشییع را نگهداری نکنید.

در این موارد ، ممکن است وقت نداشته باشید که به کسی اجازه دسترسی به آن اسناد را بدهید. اگر واقعاً می خواهید این اسناد را در یک صندوق امانات قرار دهید ، شاید بهتر باشد در موارد اضطراری به یک شخص معتبر اجازه دسترسی به صندوق امانات خود را بدهید. در این صورت میشود خطر از دست دادن محتوای جعبه را به حداقل رساند.

تاثیر روانی حذف ۴ صفر بر صنعت

۹ مرداد سال گذشته هیات‌دولت لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی‌بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف ۴ صفر را پس از گذشت ۲۴ سال، به تصویب رساند.

در واقع حذف صفرها از پول ملی با هدف حفظ کارآیی پول ملی، تسهیل و بازیابی نقش ابزارهای پرداخت نقد در تبادلات پولی داخلی اتخاذ شد.
در نهایت این طرح هفته گذشته به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی رسید و بانک مرکزی موظف شد در مدت ۲ سال مقدمات اجرای این قانون را فراهم کند.
اکنون این پرسش‌ها مطرح است که این تصمیم و اجرایی شدن آن چقدر می‌تواند روی رشد صنعت و شکوفایی واحدهای صنعتی تاثیرگذار باشد؟ از مشکلات اساسی این روزهای تولید، کمبود منابع مالی است. آیا حذف صفرها، کمبود نقدینگی و گرانی نهاده‌های تولید را جبران می‌کند؟ این موضوع چقدر می‌تواند بر کاهش هزینه‌های سربار و معاملات بازار محصولات داخلی تاثیرگذار باشد؟

تقویت ارزش پول ملی
آرش محبی‌نژاد، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور درباره تاثیر حذف ۴ صفر از پول ملی به صمت گفت: حذف ۴ صفر تاثیر اقتصادی‌صنعتی زیادی ندارد. بیشتر تاثیر روانی دارد از این‌رو امر مثبتی ارزیابی می‌شود، زیرا واحد پول کشور جزو واحدهای بی‌ارزش جهان شده و نگهداری و کنترل حساب‌ها نیز به همان نسبت دشوار بود؛ بنابراین حذف کردن صفرها منطقی است، چراکه باعث تقویت پول ملی کشور می‌شود.
عضو هیات‌مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه تاثیر این امر بر صنعت خودرو مثبت است، گفت: اثر روانی آن در بحث قیمت‌گذاری خودرو می‌تواند از نگرانی‌ها بکاهد. این فقط مربوط به صنعت خودرو نمی‌شود و برای تمام صنایع صادق است.
وی یادآور شد: تاثیر حذف ۴ صفر از پول ملی کشور تاثیر جداگانه یا منحصربه‌فردی برای قطعه‌سازی ندارد، زیرا این صنعت نیز جزئی از اقتصاد کلان کشور است.
محبی‌نژاد با مثبت ارزیابی کردن این اقدام آن را منطقی و اصولی دانست و گفت: این امر باید در سال‌های قبل انجام و پول ملی تقویت شده و تراکنش‌های مالی با سهولت بیشتری انجام می‌شد. درحال‌حاضر ارزش پول فعلی کشور(ریال) بسیار پایین آمده؛ یعنی ۱۰ یا ۱۰۰ حتی ۱۰۰۰ و ۱۰۰۰۰ ریال آنقدر کم ارزش است که این تغییر ضرورت داشت. به این ترتیب تا حدودی پول ملی معنادار می‌شود؛ بنابراین معتقدم تاثیر آن روی تمام بخش‌های اقتصادی از جمله صنایع کشور مثبت است و از آن استقبال می‌کنیم.

تاثیر روانی بر جامعه
دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه حل مشکلات صنعت مقوله‌ای جدا و راهکارهای خاص خود نیاز دارد، گفت: حذف صفرها کاری به حل مشکلات صنعت ندارد و بخشی از مشکل کلان اقتصاد کشور که مربوط به ملیت و هویت ما می‌شود؛ یعنی ارزش پول ملی را رفع می‌کند. برخی مقولات مانند پرچم، زبان و پول به عنوان هویت یک ملت بوده و مورد توجه سایر ملل است. اصلاح واحد پول هویت پول ملی را زنده می‌کند و این در اقتصاد کشور و در سطح بین‌الملل اثر مثبت دارد.
محبی‌نژاد با اشاره به تورم کشور ادامه داد: واقعیت این است که حذف ۴ صفر و تغییر واحد پول تورم را قابل هضم‌تر برای جامعه می‌کند، زیرا با واحد ریال درصد تورم امسال بسیار بالا خواهد بود. این فعال صنعت قطعه ادامه داد: شاید هدف از این تصمیم در این برهه زمانی خاص همین مسئله بوده باشد که اثر رقمی و عددی تورم در جامعه کمتر شود؛ به‌عنوان مثال، وقتی نرخ خودرو، قطعات آن، نهاده‌های تولید، حقوق نیروی انسانی و… رشد زیادی می‌کند باید به‌نوعی کنترل شود. وقتی حجم نقدینگی موجود کشور حدود ۲ هزار و ۳۰۰ هزار هزار میلیارد تومان که به‌عبارتی ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان می‌شود با این اصلاح به یک‌ده هزارم تقلیل می‌یابد و اثر روانی تورم مهار می‌شود.
محبی‌نژاد در پایان گفت: من تمام این تغییرات را در کنار هم مثبت ارزیابی می‌کنم.

باری بر دوش تولیدکنندگان
در ادامه صمت به سراغ یک کارشناس اقتصادی رفت و تاثیر اصلاح پول ملی بر صنعت را جویا شد. لطفعلی بخشی، عضو هیات‌علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و عضو هیات‌مدیره انجمن اقتصاددانان کشور با گلایه از جایگزین شدن واژه غریب قران در واحد پولی کشور گفت: از دولت و مجلس شورای اسلامی باید گلایه کرد که واژه قران را از کجا وارد پول ملی کشور کرده‌اند. این تغییرات پولی روی قشر کم‌درآمد جامعه اثر روانی منفی می‌گذارد و سبب سردرگمی آنها می‌شود. قران، واژه‌ای نامانوس بوده و استفاده از آن در نهایت بدسلیقگی است.وی افزود: درحال‌حاضر که جامعه گرفتاری‌های اقتصادی بسیاری از جمله مسئله کرونا، رکود، تورم، بیکاری و… دارد، تغییر واحد پول ملی مشکلات را پیچیده‌تر می‌کند.
این کارشناس حوزه اقتصاد اظهار کرد: این تغییرات اثر چندانی روی کاهش تورم نخواهد داشت، علاوه‌بر این زمینه‌ساز تورم خفیفی در کشور خواهد شد، زیرا نرخ اقلام زیادی افزایش می‌یابد. در واقع زمینه‌ای فراهم می‌شود تا تولیدکنندگان و فروشندگان، قیمت محصولات‌شان بالا ببرند.
این مدرس اقتصاد با بیان اینکه این قبیل اقدامات در صنعت کشور تاثیری ندارد، گفت: بین واحد پول و تولید ارتباطی وجود ندارد فقط زحمت بخش اداری صنایع را زیاد می‌کند چراکه تمام تولیدکنندگان باید دفترنویسی و نرم‌افزار حسابداری خود را تغییر دهند؛ همچنین فرم‌های حسابداری و پرداخت حقوق‌ها تغییر می‌کند و به این ترتیب هزینه کلانی بر دوش تولید و بخش خدمات خواهد گذاشت.
بخشی افزود: در شرایطی که همه گرفتار امور روزمره خود هستند این تغییرات باری بر مشکلات قبلی اضافه خواهد کرد؛ در نتیجه بدون وقت‌شناسی این اقدام انجام شد و هزینه‌ای مازاد به تولیدکنندگان تحمیل می‌کند.

تاثیر کرونا بر صنعت نمایشگاهی جهان

شیوع ویروس کرونا در جهان خسارات بسیاری به جا گذاشته و مشاغل متعددی را به تعطیلی کشانده که صنعت نمایشگاهی نیز از جمله این مشاغل محسوب می‌شود.

گسترش‌نیوز: گسترش ویروس کرونا از زمان اعلام وضعیت قرمز توسط سازمان جهانی بهداشت سبب شده که مشاغل متعدد، خسارات سنگینی را متحمل شوند. صنعت نمایشگاهی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اغلب مراکز نمایشگاهی مهم دنیا از اول مارس نمایشگاه های خود را به حالت تعلیق درآورده یا به تعویق انداخته اند.

طبق اخبار منتشر شده، در نخستین روزها جمعی از فعالان صنعت نمایشگاهی، از جمله رئیس کل « انجمن مراکز مهم نمایشگاهی اروپا» EMECA، «اتحادیه صنعت نمایشگاه­های اروپا» EEIA، رئیس­کل بخش اروپایی UFI و مدیرعامل UFI، طی نامه­ای به کمیسیون اروپا خواستند که با توجه به شیوع ویروس کرونا از صنعت نمایشگاه­های اروپا حمایت شود.

پس از آن وبینار UFI در هنگ­کنگ نیز با حضور ۳۵۰ متخصص از سراسر جهان با موضوع وضعیت نمایشگاه­های آسیا و تأثیر ویروس کرونا بر آن ها تشکیل جلسه داد.

همچنین، جلسه مجازی منطقه خاورمیانه/آفریقاUFI با موضوع « همدلی و سازگاری در دوران بحران کرونا» در با حضور اینترنتی ۳۲۰ کارشناس نمایشگاه در منطقه و سایر جهان با مدیریت مدیر منطقه و پرزیدنت آینده UFI برگزار شد.

طبق برآوردهای صورت گرفته در این جلسات، تا دهم مارس ۲۰۲۰ بالغ بر ۵۰۰ نمایشگاه مهم بین المللی لغو شده همچنین اکسپوی ۲۰۲۰ دبی هم برگزار نخواهد شد و زمان برگزاری آن یک سال به تعویق افتاده است. با توجه به این که صنعت نمایشگاهی هر ماه ۹/۲۲ میلیارد یورو به اقتصاد جهانی تزریق و ۲۷۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می کند، عدم برپایی نمایشگاه ها از زمان لغو آن ها تا دهم مارس ۱۶.۵ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی خسارت وارد کرده است.

وضعیت صنعت نمایشگاهی ایران در ایام شیوع ویروس کرونا

نمایشگاه های ایران نیز از اوایل اسفند ۹۸ به تعویق افتاده است. در این میان شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران اعلام کرده که برنامه برپایی نمایشگاه های خود را از نیمه دوم خرداد ۱۳۹۹تنظیم کرده است.

این در حالی است که صنعت نمایشگاهی ایران هم مانند دیگر نقاط جهان در شرایط حساس فعلی به حمایت قاطع نیاز دارد. در همین رابطه، چندی پیش بهمن حسین زاده مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران در نامه ای به محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستار آن شد تا صنعت نمایشگاهی در ردیف مشاغل آسیب دیده از کرونا ارزیابی شود. طبق نامه حسین زاده، اعطای تسهیلات با بهره کم به غرفه سازان، به رسمیت شناختن فعالیت نمایشگاه ها به عنوان فعالیت صنعتی به منظور کاهش هزینه آب، برق، گاز و… مراکز نمایشگاهی، جبران خسارات وارده به مراکز نمایشگاهی کشور در چند ماهه اخیر به علت راکد ماندن فضا و سالن های نمایشگاهی آن و اعطای ارز با نرخ ترجیحی برای حضور در نمایشگاه های برون مرزی یا برپایی نمایشگاه های اختصاصی در خارج از کشور از جمله اقدامات حمایتی است که دولت ایران مانند دیگر نهادها و کمیسیون های حمایتی دنیا می تواند برای صنعت نمایشگاهی کشور به اجرا درآورد.

جایگاه ایران در صنعت تولید فولاد جهان

به گزارش مشرق به نقل از شاتا، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین افتتاح مجتمع آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد که به صورت ویدئو کنفرانس و توسط دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان انجام شد، گفت: تولید و مصرف سرانه فلزات اساسی یکی از شاخص های توسعه یافتگی کشورها در دنیا محسوب می شود، در کارنامه ۴۱ ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اقدامات بسیار مهم و گسترده‌ای در این حوزه در کشور انجام شده است و ارزش تولیدات معدنی و صنایع معدنی کشور هم اکنون بالغ بر ۲۲ میلیارد دلار برآورد می شود.افزود: این حجم از تولیدات صنایع معدنی علاوه بر تامین نیاز داخلی در صادرات نیز نقش قابل توجهی داشته و سال گذشته حوزه معادن و صنایع معدنی بخشی از نیازهای ارزی کشور را نیز تامین نموده است.

وی ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در همه حوزه ها و به خصوص در حوزه فلزات اساسی برنامه‌ریزی دقیق کرده و با توجه به تعریف اعداد کمی برای ظرفیت تولیدات فلزات اساسی تا سال ۱۴۰۴، تمامی اقدامات و گام های برداشته شده در این راستا است.

رحمانی اضافه کرد: با تلاش های انجام شده در طول سال ۹۸، در تولید فولاد به رتبه ۱۰ دنیا دست یافتیم و از کشورهایی همچون فرانسه و ایتالیا در این صنعت پیشی گرفتیم، همچنین در صنعت مس هم اکنون رتبه ۱۵ دنیا را به خود اختصاص داده ایم و تا سال ۱۴۰۰ با برنامه‌ریزی انجام شده سعی خواهم کرد رتبه دوازدهم دنیا را به خود اختصاص دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در صنعت آلومینیوم پیش از این، رتبه ۱۸ دنیا به کشور ایران تعلق داشت که با راه‌اندازی مجتمع آلومینیوم جنوب و مجتمع جاجرم هم اکنون به رتبه ۱۴ دنیا رسیدیم.

سال گذشته بیش از ۲۳.۵ میلیون تن تولید فولاد خام داشتیم

رحمانی تاکید کرد: برخلاف تصور عده ای که منتظر ظهور مشکلات برای تولید کشورمان در سال ۹۸ بودند، ما سال گذشته بیش از ۲۳.۵ میلیون تن تولید فولاد خام داشتیم که ۵.۹ درصد افزایش داشت و همچنین محصولات فولادی با رشد ۹ درصد و مس رشد بالای ۳ درصدی داشته و در طول تاریخ صنعت مس و برای اولین با رکورد تولید شکسته شد.

وی ادامه داد: صنعت آلومینیوم نیز با وجود خارج شدن دو واحد اصلی از مدار تولید به سبب بروز برخی اشکالات، با تلاش های انجام شده روند تولیدش مثبت و تا حد بسیاری جبران شد.

رحمانی گفت: در صنایع غیر فلزی نیز این روند مثبت در طول سال ۹۸ تداوم یافته و به عنوان نمونه در صنعت سیمان با تولید بیش از ۶۱ میلیون تن شاهد افزایش ۱۱.۲ درصدی و کاتد مس با ۳۹۹ هزار تن رشد ۴.۵ درصدی داشته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: مجتمع آلومینیوم جنوب، ظرفیت‌های لازم برای تبدیل شدن به عسلویه معدنی ایران را دارد و ما دنبال تحقق این هدف با اولویت توسعه، اشتغالزایی و افزایش سرمایه‌گذاری در این منطقه هستیم.

رحمانی تصریح کرد: در مقایسه با ابتدای انقلاب اسلامی، با توجه به احداث مجتمع آلومینیوم جنوب و مجتمع جاجرم بیش از ۷۰ درصد به ظرفیت تولید آلومینیوم کشور افزوده شده که این رقم در حوزه تولید بیش از ۱۰۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی گفت: مجتمع آلومینیوم جنوب (سالکو) به عنوان تنها واحد تولید کننده آلومینیوم کشور است که کلیه بخش‌های تولیدی اعم از واحد احیا، آند سازی، ریخته گری، تاسیسات تخلیه، انتقال و ذخیره سازی مواد اولیه در بندر را دارا است.

وزیر صمت افزود: با راه اندازی اسکله اختصاصی این واحد در بندر پارسیان حدود ۴۰ میلیون تن به ظرفیت جابجایی مواد معدنی کشور افزوده خواهد شد.

رحمانی اضافه کرد: فناوری مورد استفاده در مجتمع آلومینیوم جنوب مدرن ترین و بهینه ترین تکنولوژی تولید آلومینیوم در کشور به شمار می آید و این واحد قابلیت تولید شمش آلومینیوم، بیلت و اسلب را دارد.

رحمانی گفت: یکی از مهم‌ترین شاخصه های مجتمع آلومینیوم جنوب، توجه به الزامات زیست محیطی است که مورد تاکید شخص رئیس جمهور نیز میباشد و با بکار گیری آخرین فناوری ها و تجهیزات بیشترین امکان جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و حذف آلاینده ها را دارد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به تاکیدات رئیس جمهور مبنی بر راه اندازی صنایع بالادستی و پایین دستی آلومینیوم در این مجتمع و در کشور افزود: بر خلاف فولاد و مس در تامین مواد اولیه آلومینیوم مشکلاتی وجود دارد که با مکانیزم های نوین از جمله از طریق تهاتر حدود ۷۰ درصد از نیاز مواد اولیه صنعت آلومینیوم کشور تامین می شود.

فاز اول طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب که سال ها راکد بود عملیاتی شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: برای توسعه صنایع بالادستی صنعت آلومینیوم مطالعه ویژه روی تولید بوکسیت در همه جای کشور و به ویژه در جنوب استان فارس و در نزدیکی این مجتمع در حال انجام است و همچنین فاز اول طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب که سال ها راکد بود با سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون یورویی، با ظرفیت ۷۰ هزار تن عملیاتی شده است.

رحمانی گفت: در خصوص تولید آند نیز تفاهم نامه یک میلیارد یورویی با وزارت نفت امضا کردیم تا از طریق پالایشگاه های خلیج فارس و شازند روی تولید کک سوزنی و اسفنجی کار کنیم.

وی در خصوص راه اندازی صنایع پایین دستی صنعت آلومینیوم در منطقه لامرد گفت: شهرک صنعتی پایین دستی این صنعت در این منطقه در دستور کار است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان در مورد تاثیرات برجام در راه اندازی این مجتمع تصریح کرد: این طرح در اصل در سال ۸۴ آغاز شده بود ولی در عمل تا سال ۹۴ و دستور رئیس جمهور برای همکاری با طرف خارجی متوقف بود و امروز بعد از ۴ سال شاهد بهره‌برداری آن هستیم.

نقد و بررسی تخصصی صندوق های امانات سدید

معرفی

 • با الگو برداری از نقاط قوت محصولات شرکتهای مختلف اروپایی در زمینه تولید محصولات ایمنی و خلاقیت مهندسین با سابقه شرکت سدید، طراحی جدید و تولید صندوق امانات با برند سدید انجام شده است.
 • مهمترین ویژگی صندوق امانات سدید لولای مخفی آن می باشد، ضمن زیباتر شدن نمای صندوق،امکان برش لولا از اتصال درب و دسترسی سارق را غیر ممکن ساخته است.

 

صندوق امانات

 

 • همچنین بلوکها به صورت ماژولار و پازلی طراحی شده که ضمن سهولت در حمل و نصب، جابجایی و تعویض بلوکها برای بانک در هر زمان امکان پذیر می باشد.
 • یک بلوک اصلی صندوق امانات شامل چهار بلوک فرعی می باشد که توسط پیچ ومهره در محل به یکدیگر مونتاژ می شود و بلوک فرعی بنا به نیاز و سفارش بانک شامل تعدادی صندوقچه های کوچک، متوسط و بزرگ می باشد. بعنوان مثال یک بلوک اصلی 26 خانه صندوق امانات شامل 4 بلوک فرعی به شرح ذیل می باشد:
 • 2 بلوک فرعی هر کدام شامل 9 صندوقچه کوچک در بالا و 2 بلوک فرعی دیگر هر کدام شامل 2 صندوقچه متوسط و 2 صندوقچه بزرگ در پایین.

 

مشخصات فنی

( لولا مخفی، بلوکهای ماژولار، قفل و کلید سوئیچی با سیستم زبانه بندی )

A– مشخصات ابعادی صندوق

شرح ابعاد
صندوق امانات 26 حفره 460*670*1900
18 حفره کوچک 90*285
4 حفره متوسط 140*285
4 حفره بزرگ 290*285

B– مشخصات و متریال صندوق

شرح جنس ضخامت
بدنه تماماً از ورق st37  فولاد مبارکه 3mm
درب ورق  st37  فولاد مبارکه 6mm
روکش درب استیل نگیر و ضد زنگ کد 304 کره ای 0.7mm
طبقات ورق st37فولاد مبارکه 3mm
* جعبه هارد باکس(مقوای فشرده با روکش گالینگور) 3mm
پیشخوان ورق st37(نمای بیرونی کشو MDF طرح استیل) 2mm

* قابلیت ساخت جعبه های داخلی به صورت فلزی نیز امکان پذیر می باشد.

C– مشخصات قفل

صندوق های امانات مکانیکی سدید، بنا به سفارش بانک با قفل های زیر قابل تجهیز می باشد:

1- دو عدد قفل با سیستم زبانه بندی (طرح انحصاری شرکت سدید):

 • شامل یک کانال کلید (نافی) با کلید مشترک بین تمامی قفل ها تحت عنوان کلید مادر و یک کانال کلید (نافی) با کلیدهای متفاوت تحت عنوان کلید مشتری با ضریب تشابه 2.000.000 :1 ،می باشد.
 • سیستم زبانه بندی که شامل پین و تسمه های زبانه کش و دو عدد زبانه گرد فولادی می باشد، به دلیل درگیری زبانه ها با کلاف صندوق موجب می شود علاوه بر اینکه قفل ها کمتر دچار خرابی شوند، امنیت صندوق ها در مقابل سرقت بسیار بالاتر باشد.
 • در سیستم زبانه بندی،پیش بینی لازم جهت تبدیل به سیستم دیجیتال شده است، به نحوی که هر زمان بانک درخواست نماید بدون نیاز به تعویض صفحه درب و حتی قفل، امکان تبدیل سیستم مکانیک به دیجیتال میسر می باشد.
 • در این سیستم هر یک از قفل های مربوط به مشتری و یا بانک بصورت مجزا قابل تعویض می باشند.

2- قفل های دونافی:

 • شامل یک کانال کلید (نافی) با کلید مشترک بین تمامی قفل ها تحت عنوان کلید مادر و یک کانال کلید (نافی) با کلیدهای متفاوت تحت عنوان کلید مشتری با ضریب تشابه 2.000.000 :1 ، می باشد.
 • سیستم عملکرد داخلی قفل، از نوع مکانیزم پره ای بوده که پس از هر دوره استفاده و با تعویض مشتری، امکان تعویض کلید به راحتی توسط بانک میسر می باشد. (change able system)
 • قفل های دونافی از بهترین برندهای آسیایی که الزاماً دارای استاندارد اروپایی UL باشند تهیه می شوند.

D– مشخصات کیفی

 • عملیات برش توسط پیشرفته ترین ماشین آلات برش لیزر و فرآیند خم کاری قطعات با پرسهای برک CNC انجام می شود.
 • رنگ بدنه و طبقات وصفحه درب تماماً بصورت کوره ای الکترو استاتیک با استحکام بالا می باشد.
 • توپی قفل فولادی با دو کلید برنجی بسیار مرغوب می باشد.
 • دو زبانه فولادی به قطر 16mm با آبکاری نیکل کرم می باشد.
 • تسمه زبانه کش فولادی به ضخامت 2mm با آبکاری گالوانیزه می باشد.
 • اتصال بلوک های امانات، خارج از حفره ها و توسط پیچ های آلن فولادی می باشد.
 • کلیدها دارای پلاک مزین به نام بانک مسکن و شماره سریال می باشد.
 • جعبه های داخلی هارد باکس با روکش گالینگور مرغوب و مزین به نام بانک می باشد.
 • احتمال تکرار پذیری کلیدها 1:2.000.000 .
 • صندوق و قفل ها دارای 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.

E– تجهیزات جانبی برای صندوق الکترونیکی

1) All in one – llife zed – pc

2)Finger print sensor – Suprema biomin

3)End user board

4)Router board

5)Main board

6)Lock solenoids

F- مزایا و تفاوت صندوقهای امانات سدید با سایر صندوق امانات

1- ماژولار بودن بلوک ها

هر بلوک صندوق امانات 26 خانه از 4 بلوک فرعی تشکیل شده و به جهت سهولت در حمل و امکان چیدمانهای مختلف، بدون نیاز به حضور مشتری امکان پذیر می باشد ، هریک از بلوکهای فرعی توسط پیچ و مهره های فولادی در خارج ازحفره ها به یکدیگر متصل می گردند.

2- لولای مخفی

استفاده از لولاهای فولادی که در نمای صندوق دیده نمی شود بصورت مخفی در پشت درب تعبیه شده است، علاوه بر نمای زیبا، ضریب امنیت صندوق ها را دو چندان کرده است.

3- قفل و کلید و سیستم زبانه بندی

برخلاف سایر صندوقهای امانات متدول در ایران، که زبانه قفل با قاب جلوی درب درگیر می شود و گاهاً موجب خرابی قفل و یا گیر کردن کلید می گردد، طراحی قفل صندوقهای امانات سدید با سیستم زبانه بندی و بصورت گاوصندوقی می باشد.

در این صورت با چرخاندن کلید ، سیستم زبانه بندی به حرکت درآمده و زبانه های فولادی با قاب جلو درب درگیر می شود.

جنس و ظاهر کلیدها بسیار مرغوب و زیبا می باشد.

4- قابلیت تبدیل صندوق امانات با قفل مکانیک به صندوق امانات دیجیتال

در سیستم زبانه بندی امانات با قفل مکانیک از یک سلونوئید استفاده شده که هر زمان نیاز باشد، بدون تعویض قفل، صرفاً با سیم کشی و نصب بردهای مربوطه، صندوق امانات مکانیک به صندوق امانات دیجیتال تبدیل می شود.

این شرکت افتخار عقد قرارداد و فروش صندوقهای امانات را به شرح زیر داشته است:

 • بیت رهبری
 • بانک ملی ایران شعبه هرمز
 • بانک ملی ایران شعبه قصر
 • بانک ملی ایران شعبه لواسان
 • بانک ملی ایران شعبه تهرانپارس
 • بانک ملی ایران استان یزد
 • بانک ملی ایران کرمان
 • بانک ملی ایران خراسان شمالی
 • بانک ملی ایران البرز
 • بانک سپه زاهدان
 • بانک سپه زابل
 • بانک صادرات ایران شعبه قزوین
 • بانک صادرات ایران شعبه کرج
 • بانک مسکن البرز
 • بانک مسکن یزد
 • بانک رفاه کارگران رشت
 • آسایشگاه معلولین کهریزک استان البرز

تولید گاوصندوق خودرو خدمتی جدید از شرکت صنعتی فناوران ایمن گستر سدید

نبض اقتصاد آنلاین : «در هر جامعه‌ای اشتغالزایی در بخش تولید و کارآفرینی موجب رشد اقتصادی، کاهش فساد و به طبع آن افزایش امنیت می شود و در آن صورت است که سرمایه های سرگردان و یا اندوخته شده در بانک ها به بخش تولید تزریق می شود و سبب رشد و شکوفایی هر چه بیشتر صنعت خواهد شد، اما متأسفانه طی دو سال گذشته تورم و رکود حاصل از آن گریبانگر صنایع مختلف شده و عملاً قدرت هر گونه برنامه ریزی را از صاحبان صنایع گرفته است.»آنچه خواندید قسمتهایی از سخنان مهندس سعید فرزین تهرانی، مدیر عامل شرکت فناوران ایمن گستر سدید است که با کوله باری از تجربه حاصل از سالها فعالیت در عرصه تولیدات صنعتی و ثبت اختراع و طراحی در زمینه تولید انواع محصولات امنیتی ضد سرقت و ضد حریق پاسخگوی سؤالات خبرنگار ما بود که با هم ما حصل آن را می خوانیم.

در رابطه با تهیه مواد اولیه برای تولید با چه مشکلاتی روبه‌رو هستید؟
با توجه به این‌که مواد اولیه مورد نیاز تولید گاوصندوق عمدتاً داخلی است کمبودی برای تهیه آن ها احساس نمی شود اما نکته اصلی عدم ثبات قیمتها و همان تورم موجود در بازار است، بعضاً از زمان استعلام قیمت خرید تا زمان تصمیم گیری خرید شاهد نوسان قیمت هستیم لذا در این شرایط فروشندگان مواد اولیه فقط بصورت نقدی معامله می کنند، گاهاً می بایست اصل و سود حاصله از فروش تولیدات قبلی را صرف خرید مواد اولیه برای تولیدات جدید نمائیم.

با این اوصاف نوسان نرخ ارز چه مشکلاتی را برای تولید به‌وجود می‌آورد؟
به غیر از برخی از انواع قفلها همانطور که اشاره شد ، موادی که در تولید گاوصندوق استفاده می شود عمدتاً داخلی است، اما پایه اولیه مواد بعضاً وارداتی هستند یا ممکن است قطعات یدکی ماشین آلاتی که فرآیند تولید را انجام می دهند وارداتی باشند.
بنابراین تعمیر و تعویض قطعات ماشین آلات ، همچنین خرید قفلهای امنیتی ارتباطی مستقیم با نرخ ارز و نوسانات آن خواهد داشت. افزایش نوسان نرخ ارز سبب می شود تورم از تولید کننده مواد اولیه یا تولید کننده قطعات به خریدار مواد اولیه و از خریدار به هزینه های تولید و از تولید کننده بصورت زنجیره وار به محصول نهائی تحمیل شود.مستحضر هستید قیمت ارز سال گذشته سیر صعودی داشته و همین امر سبب آسیب پذیر بودن تولید کننده برای تهیه مواد اولیه و سرمایه گذاری در بخش تولید شده است که تبعات آن عدم ثبات قیمت محصول نهایی و عدم تضمین سود منطقی برای تولید کننده است.

اشاره به محصول تولیدی داشتید ممکن است کمی در رابطه با این‌که دیواره میان گاوصندوق از بتن باشد چه مزایایی دارد و شما از چه موادی استفاده می کنید؟
اول به این موضوع بپردازیم که چرا در دیواره میانی صندوق از بتن استفاده می شود، این موضوع دارای دو مزیت است اول این که وزن گاوصندوق زیاد شده و به راحتی قابل جابجایی نیست، دوم این که به عنوان عایق حرارتی به کار می رود، به این ترتیب قیمت بتن و عیاری که از چند درصد سیمان و ماسه و آب باید ترکیب شود و تیپ سیمان مصرفی بسیار مهم می باشد.
این موضوع هزینه ای در بردارد که متأسفانه موجب شده است کارگاه های متفرقه و به اصطلاح زیر پله ای به دلیل قابل رویت نبودن حجم دیواره داخلی برای مشتری اقدام به پر کردن بتن نامرغوب و حتی در بعضی از موارد استفاده از خاک و نخاله نمایند.
اما شرکت سدید به عنوان تولید کننده نسل جدید گاوصندوق نسوز اقدام به نوآوری کرده است و همانند بسیاری از شرکتهای تولید صندوق در دنیا از مواد جدید با خاصیت عایق در برابر حریق بسیار بالاتر از بتن تحت عنوان پشم سنگ (راک وول) در دیواره میانی و درب صندوق استفاده می نماید. نکته حائز اهمیت بعدی که لازم می دانم به آن اشاره کنم این است که شرکت سدید از ورقهای فولادی با ضخامت ۱۰ میلی متر در صفحه درب و ۴ میلی متر در بدنه گاوصندوق استفاده نموده و همچنین محصولات از طریق رول بولت به زمین نصب می شود تا امکان جابجایی برای سارقین نباشد.

چه توصیه‌ای برای مصرف‌کنندگان دارید و آنها تشخیص جنس خوب باید چه معیارهایی را مورد نظر قرار دهند؟
به مصرف کنندگان همواره توصیه دارم با تحقیق و بر اساس نیاز سعی به خرید بهترین گاوصندوق را داشته باشند، در خرید کالاهای مصرفی این موضوع شاید خیلی مهم نباشد، اما در خرید گاوصندوق که یک کالای سرمایه ای است و گاهی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و قرار است حافظ اسناد و اموال شخص باشد، خرید گاوصندوق ضد سرقت و نسوز از یک شرکت معتبر اهمیت پیدا می کند از فروشندگان سیار خرید نکنند، حمل صندوق خریداری شده را به هرکس نسپارند و خدمات پس از فروش برای صندوق می بایست حتما توسط نفرات امین و گزینش شده شرکت فروشنده انجام شود.

استاندارد تولید گاوصندوق از چه زمانی بوده است و آیا اصلاحاتی در آن صورت گرفته است؟
تدوین استاندارد تشویقی برای تولید گاوصندوق تقریباً مربوط به ۵۰ سال قبل است این استاندارد تا ۵ سال پیش بازنگری نشده بود با درخواست از اداره استاندارد کارگروه جدیدی با حضور نماینده اداره استاندارد و اینجانب همراه با مهندسین با تجربه از شرکت های مطرح تولید کننده گاوصندوق و نماینده فنی بانک ها و اتحادیه طلا فروشان تشکیل شد و دستور العمل استاندارد جدید تدوین گردید ولی تا جایی که من اطلاع دارم هنوز اجرائی نشده است.

چرا خرید گاو صندوق در اولویت خرید مردم نیست و چرا برای خرید این کالای ارزشمند فرهنگسازی نشده است؟
با فرهنگ سازی روی کالا یا محصولاتی که موجب آرامش و آسایش امور جاری زندگی مردم شود قطعاً احساس نیاز برای خرید بالا می رود اما به هر ترتیب قدرت خرید عامه مردم و اینکه بتوانند یک گاوصندوق مرغوب خریداری کنند مهم است.

چرا خرید گاوصندوق برای هتل‌ها و مراکز رفاهی الزامی نیست؟
اقداماتی در این زمینه انجام شده برای مثال در هتلهای ۳ ستاره به بالا تقریباً الزامی است یا گواهی جواز کسب برای برخی از مشاغل منوط به داشتن گاوصندوق است. همکاران ما در شرکت سدید نیز پیشنهاداتی برای نصب صندوق امانات در ایستگاه های مترو و یا داخل قطار داشته اند که در دست بررسی است.
لطفاً کمی در رابطه با تولیدات شرکت توضیح دهید.
شرکت «فناوران ایمن گستر سدید» با برند «سدید» فعالیت خود را ۳ سال پیش آغاز کرده است، تیم مدیریت این شرکت همگی افراد با تجربه و سوابق اجرایی در زمینه تولید محصولات ایمنی و امنیتی هر کدام بالای ۲۰ سال می باشند، محصولات این شرکت شامل انواع گاوصندوق های ضد سرقت و نسوز، کمدهای بایگانی نسوز، فایلهای ضد سرقت و نسوز، صندوقهای هتلی و انواع دربهای ضد سرقت آپارتمانی و خزانه ای و صندوقهای امانات بانکی می باشد و همچنین موفق به طراحی و ثبت اختراع برای گاوصندوق خودرو شدیم، این محصول علاوه بر گاوصندوق، محافظ زاپاس خودرو هم هست.
هیچکدام از محصولات سدید کپی کاری نیست، ضمن اینکه باید مراقب باشیم تا از محصولاتمان کپی نشود و در آخر اینکه در محصولات سدید ضمن نگاه به امنیت، توجه به ظاهر و زیبایی هم برایمان بسیار حائز اهمیت بوده و کارهای زیادی انجام داده ایم،برای مثال تمامی صندوقها را لولا از داخل تولید می کنیم، فضای داخلی صندوقها تماماً با چرم مصنوعی تزئین شده اند، طبقات داخلی از جنس ام دی اف هستند و مهمترین قسمت صندوق که سیستم قفل و زبانه بندی است از بهترین کیفیت ها انتخاب شده اند.

آیا صادرات هم دارید؟
به موازات توسعه بازار داخل و اخذ نمایندگی فروش، در اکثر نمایشگاه های مرتبط با محصولاتمان در کشورهای همسایه شرکت می کنیم، مذاکرات خوبی جهت صادرات به چند کشور آسیای میانه و عراق و عمان داشتیم که در دست پیگیری است.